Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.2. 2018 13:18
Poznáte ji?

Žena z výstavy ukradla historický kočárek! Byl jediný v Česku

Zdroj: TV Nova

Neobvyklou krádež vyšetřují policisté z pražských Bohnic. Hledají neznámou ženu, která z expozice v nákupním centru odvezla unikátní historický kočárek.

Kočárek byl vystavený v mezipatře nákupního centra Krakov v Lodžské ulici v Bohnicích. Kamery zachytily ženu, která k němu přišla a jako by se nechumelilo, si ho přivlastnila a odvezla.

 

Kam s ním odjela, není jasné. Policisté teď spoléhají na to, že by mohl někdo poznat buď přímo ji, nebo muže, který ji doprovázel. Pokud jste byli svědci krádeže nebo jste dvojici poznali, volejte na bezplatnou linku 158.

 

 

Kočárek to přitom nebyl jen tak ledajaký, šlo o historický kousek vyrobený někdy okolo roku 1930 ve Spojených státech amerických. Podle slov majitelky, která ho do té expozice zapůjčila, to byl zřejmě jediný exemplář svého druhu v České republice.

 

Cena kočárku je vyčíslena na deset tisíc korun, historická hodnota je ale nevyčíslitelná. Je možné, že si ho neznámá žena vzala pro své potřeby, nebo se ho pokusí prodat. Pokud se ji podaří dopadnout a odsoudit, hrozí jí za krádež až dvouleté vězení.

Ondřej Špalek/epa TN.cz
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Reklama