Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.4. 2017 21:48
smrt v sauně

Ženám přitížil pokus o záchranu. Lékařka popsala minuty před smrtí

Zdroj: TV Nova

Tragédií skončila návštěva podomácku vyrobené sauny na Jičínsku. Matka (65) s dcerou (45) v ní uvízly, když ulomily kliku. Před smrtí se ženy pokusily dostat ven, právě fyzická námaha jim ale mohla přitížit. Anestezioložka popsala, co se v jejich těle odehrávalo.

Ženy měly pochopitelně přehřátý organizmus. "Tělo ztrácí tekutiny, zvyšuje se jeho teplota. Když to překročí nějaký práh, tak dochází k tomu, že mechanismy organizmu, které slouží k ochlazování, jako je právě pocení, se už nezvládnou regulovat," řekla TN.cz anestezioložka Katarína Kolarovová.

 

Podle odbornice je těžké odhadnout, po jaké době ženy zemřely. Neviděla lékařskou zprávu, takže mohla popsat situaci pouze obecně. "Maximální doba pro pobyt v sauně je 15 minut. Pokud je člověk trénovaný, může zůstat 20 minut," řekla Kolarovová.

 

Ženy byly podle informací TV Nova v sauně přibližně hodinu. "Hodina v sauně, které není ani větraná, vydržet nejde. Jistě jim i docházel i čerstvý vzduch," vysvětlila anestezioložka s tím, že maximální dobu pro přežití odhaduje na 45 minut.

 

Poslechněte si celý rozhovor s anestezioložkou o úmrtí žen v sauně

 

Ze smrtící pasti se  ženy snažily dostat na svobodu, podařilo se jím rozbít okénko. Právě pokus o záchranu mohl ženám velmi přitížit. "Pohyb zvyšuje energetické potřeby organismu a také teplotu," vysvětlila anestezioložka. "Určitě se tím snížila šance na přežití," dodala.

 

 

Oběti tragédie zřejmě omdlely. "Srdce nestíhalo prokrvovat mozek, nebo mohlo dojít i k udušení. V obou případech těchto fází umírání člověk ztratí vědomí," dodala. "Zřejmě si neuvědomovaly, že umírají. Určitě to ale muselo být hrozné," popsala anestezioložka.

 

Smrtelná chyba při saunování: Dveře na zámek byly past!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

PRAVDA o smrti hereckého idola Heathe Ledgera! Proč musel zemřít?

has TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

17.4. | 15:54 bard-lidu
7
Zdravím všechny, kteří mají taky vkrvi alespoň půl promile. Ty velikonoce jsou ...
17.4. | 18:45 pichav
-6
JJ JE HODNE CEST !!!! A CO KDYZ TO BYL INCEST ??? JENOM NEMELY KLIKU !!!! JE ...
18.4. | 17:13 Šášomil Krastovski
0
Náhlasit nevhodný komentář
Prostě je tam někdo zamknul a jak se chtěli dostat ven ulomili i kliku. Pak odemknul a dělal jako že zachraňuje.
18.4. | 17:11 Šášomil Krastovski
0
Náhlasit nevhodný komentář
Prostě je tam někdo zamknul a jak se chtěli dostat ven ulomili i kliku.
18.4. | 09:09 Roman Skala
3
Náhlasit nevhodný komentář
Myslel jsem, ze podobne sceny se odehravaji jen ve filmech s Belmondem...
18.4. | 02:10 bogorovnyj
3
Náhlasit nevhodný komentář
Začínám mít ošklivý podezření že ty taky hrály tu modrou velrybu! Vyhlídly su saunu s nevyhovujícím zabezpičením a klliku si ulomily schválně.
17.4. | 23:23 Kodl Tonkawa
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Nevím proč v TV říkají,že se nepodařilo rozbít okýnko a v článku píšou,že ano.Do takových saun,by měly dát palici,nebo kladivo-pro všechny případy.
17.4. | 20:27 Michal Čapek
0
Náhlasit nevhodný komentář
Bard lidu....půl promile? To nic neni trubko,to je hranice se kterou můžeš v některých vyspělých zemích řídit....dejme tomu 2 promile,to už je trochu znát...
17.4. | 20:24 Michal Čapek
1
Náhlasit nevhodný komentář
Chudýmu se to nestane!
17.4. | 18:45 pichav
-6
Náhlasit nevhodný komentář
JA TUHLE RIKAL MIMOZEMSTANUM !!! ABY SE MNOU ZKUSILI DUSENOU ZELENINU !!! ONI JAKO VZDY COJAKO NEJAKOU NINU ??? NEMAJI JESTE POZEMSKE VECI ZAVEDENE !!! MOZNA ZE ZKUSILI UDELAT V CHALOUPCE !!! DUSENOU DYNI TCHYNI A CHILI !!! CILI CO ZROVNA SEHNALI !!! JENZE NEMELI HRUSKU !!!! A KDO NEMA LADU NEZVLADA
17.4. | 18:45 pichav
-6
Náhlasit nevhodný komentář
JJ JE HODNE CEST !!!! A CO KDYZ TO BYL INCEST ??? JENOM NEMELY KLIKU !!!! JE MNOHO VARIANT !!!! CO TREBA NA TO IM KANT ????
17.4. | 16:19 bard-lidu
1
Náhlasit nevhodný komentář
Dveře které se otvírají dovnitř, tudíž se nedají zevnitř vyrazit. Péťa Kramný by měl radost, kdyby do té sauny dostal svou Moniku ještě za jejího života.