Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 9. 2. 2017
video endoskopické vyšetření

Ženu probudila silná bolest hlavy a škrábání, nález překvapil i doktory

Lékaři provádí endoskopické vyšetření - Ilustrační
Zdroj: Profimedia

Z ničeho nic probudila ženu uprostřed noci neuvěřitelná bolest hlavy a škrábavý, svědivý pocit, který nemohl být normální. A žena se skutečně nespletla, po vyšetření v nemocnici se doktor podivil, když z její hlavy vytáhl živého švába.

Žena (42) žijící v Indii ve městě Čennaí zažila skutečnou noční můru. Uprostřed noci ji probudila nesnesitelná bolest hlavy, kvůli které vyrazila do nemocnice. Při vyšetření si stěžovala nejen na hlavu, ale také na potíže s dýcháním.

 

Doktor nakonec provedl endoskopické vyšetření, aby určil, co je původcem bolesti, uvádí portál CNN. Z počátku nic neviděl, pak ho ale překvapily nožičky nějakého zvířete.

 

"Nevěděli jsme, co to je. Pomalu jsme to vytáhli ven," vysbětlil portálu CNN M. N. Shankar, který vede ORL (ušní-nosní-krční) oddělení na lékařské fakultě v Čennaí.

 

Švába se podařilo dostat ven díky odsávacím přístrojům a pinzetě, celá procedura zabrala přibližně 45 minut. Zvíře se v těle ukrývalo téměř 12 hodin. Dýchací problémy po zásahu okamžitě zmizely.

 

POZOR! Video obsahuje závěr endoskopického vyšetření, jedná se o nevhodné záběry pro slabší povahy.

 

"Šváb se dostal do nosní dutiny, byl téměř u lebky. Bylo to velmi neobvyklé, vysvětlil Shankar. Hmyz ukrytý v nose představoval také nebezpečí. V dutině by po chvíli pravděpodobně zemřel a začal šířit infekci, která by ohrožovala ženin život.

 

 

Lékaři už se setkali s případy, kdy vytahovali vosy a červy, se švábem se ale setkali poprvé. Nejhorší podle profesora Shankara je, že se podobným incidentům nedá zabránit.
 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Myslela si, že má ledvinovou koliku. Když dojela v křečích do nemocnice a vzali ji na ultrazvuk, zůstali všichni v šoku!

Po party se probudila s příšernou bolestí hlavy. Myslela si, že jde o kocovinu, ale čekal ji mnohem větší šok!

klma TN.cz