Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 2. 2018
Zázračné uzdravení

Ženu uzdravil boží zásah. Katolická církev uznala 70. zázrak

Lurdy
Zdroj: Profimedia

Francouzský biskup Jacques Benoit-Gonin z Beauvais v neděli uznal případ uzdravení jeptišky Bernadette Moriau za zázrak. Devětasedmdesátiletá Francouzka trpěla podle britského deníku The Telegraph téměř čtyřicet let zánětem sedacího nervu, který způsobuje bolesti v oblasti pasu, zad i končetin. Po návštěvě svatého pramenu v Lurdách bolesti odezněly a její zdravotní stav se nevysvětlitelně zlepšil.

Sestra Bernadette prodělala během svého života čtyři neúspěšné operace páteře. Nebyla schopná bez pomoci chodit a musela používat invalidní vozík. Lék na své onemocnění hledala v červenci 2008 v podhůří Pyrenejí v Lurdách. Ačkoliv říká, že o zázrak Boha nežádala, dočkala se jej.

 

Po návratu domů bolesti zmizely a po letech se mohla bez problémů pohybovat. "Zažila neobvyklý pocit uvolnění a tepla v celém těle a slyšela hlas, který jí říkal, aby si sundala korzet a ortézu z nohy," udává prohlášení její katolické farnosti v Beauvais na severu Francie.

 

Bernadette Moriau prošla po zázračném uzdravení četnými lékařskými vyšetřeními, po nichž lékaři přiznali, že její případ nelze vědecky vysvětlit. Francouzský biskup označil jako příčinu záhadného zotavení zázrak. Jedná se již o 70. církví uznaný zázrak.

 

 

Lurdy jsou za poutní místo považovány od doby, kdy se údajně chudé čtrnáctileté dívce Bernadette Soubirous zjevila v lurdské svatyni Panna Marie. Voda z pramene v jeskyni Massabielle láká pro své údajné léčebné síly každý rok miliony poutníků z celého světa.

sih TN.cz
Reklama