Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 5. 2017
hazard se zdravím

Ženy ohrožuje velmi nebezpečná sexuální hra! Znáte ji? Jde o životy

Milenci
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto

Lidé stále častěji vyhledávají nebezpečí a hazardují nejen se životy svými, ale i blízkých. A jiné to není ani v oblastech sexu. Dokazuje to nebezpečný trend, který se rychle šíří světem.

Alexandra Brodsky z právnické fakulty Univerzity Yale před několika týdny vydala článek o erotické "hře", která může ohrozit životy žen a v některých zemích je dokonce považována za formu znásilnění. Nazývá se Stealthing a její nebezpečí spočívá v tom, že muž během pohlavního styku bez vědomí partnerky sundá prezervativ. Ženu tak vystaví nejen riziku těhotenství, ale i pohlavních chorob.

Reklama

 

Stealthing sice není žádnou novinkou, v poslední době je ale na vzestupu a Alexandra Brodsky je přesvědčená, že se o něm mluví málo, informuje The Sun. Ženy navíc často vůbec netuší, že se proti hazardnímu chování mohou bránit.

 

Sundání kondomu při pohlavním styku bez vědomí partnera je v některých zemích vnímané jako forma znásilnění. Máte i vy podobnou zkušenost, nebo znáte někoho, kdo by se s tímto problémem setkal a nedočkal se zastání? Pište své příběhy na zpravy@nova.cz.

 

 

Na sundání kondomů doplatil letos v lednu 47letý Francouz. Přes seznamku Tinder si našel Švýcarku, se kterou měl dvakrát pohlavní styk. V průběhu sexu si ale sundal ochranu bez vědomí partnerky. Když to zjistila, zažalovala ho.

 

Soud se tehdy přiklonil na stranu ženy a její verze, že pokud by věděla, že jde o nechráněný sex, odmítla by ho. Francouz vyvázl s 12měsíční podmínkou. Jde o precedentní rozsudek.

 

 

Trestní odpovědnost v ČR

 

Co se týče České republiky, zákonem je ukotveno, že soulož musí být dobrovolná. "O znásilnění mluvíme, pokud je pohlavní styk vynucený násilím, nebo pohrůžkou násilí," vysvětlila TN.cz právnička Veronika Ježková s tím, že za znásilnění se považuje i to, když je využito bezbrannosti člověka (je opilý, omámený, má vysoké horečky,...).

 

Získat zastání v případě výše zmiňovaného sexuálního trendu, je ale mnohem složitější. "Znásilnění to není, pokud je soulož vyjednaná," upozornila Ježková. Pokud by tedy muž sundal kondom, dalo by se s ohledem na jeho zdravotní stav případ posuzovat spíš jako ohrožení pohlavní nemocí, než jako znásilnění.

 

 

Centrum pro oběti domácího a sexuálního násilí, ve kterém Ježková pracuje, se dlouhodobě snaží prosadit změny, které by napomohly ženám domoci se spravedlnosti. Tato problematika je podle ní velmi složitá a každý případ se musí posuzovat jednotlivě.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

PŘEKVAPIVÁ CIFRA: Kolik sexuálních partnerů je tak akorát? Zjistěte, jak na tom jste!

ŠOKUJÍCÍ PRŮZKUM: Kolik procent lidí nikdy nemasturbuje? Budete překvapeni!

lud TN.cz
Reklama