Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 11. 8. 2017
honička ohrozil i rodinu!

Zfetovaný řidič naboural čtyři auta, jedno s dítětem. Měl dávno sedět!

Zdroj: TV Nova

Až osmileté vězení hrozí muži, který v Praze ujížděl policejní hlídce a naboural do čtyř aut, včetně vozu s tříletým dítětem. Vyšetřovatelé muže obvinili z obecného ohrožení. Zloděj aut byl osmnáctkrát trestaný a teď se navíc ukázalo, že i v době honičky s policií měl sedět ve vězení.

Divoká honička ulicemi Prahy, při které zdrogovaný řidič v kradeném autě způsobil několik dopravních nehod a nakonec naboural do vozu s tříčlennou rodinou, bude zřejmě přísně potrestána.

 

Policisté museli téměř dva dny čekat, než se řidič dostane z drogového rauše a budou ho moci vyslechnout, pak už s ním neměli slitování. "Kriminalisté s mužem zahájili stíhání pro trestný čin obecné ohrožení, za což mu hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi," sdělil mluvčí policie Jan Daněk.

 

Osmnáctkrát trestaný recidivista v podstatě nezná nic jiného než krádeže aut, drogy a vězení. Zákazy řízení sbírá skoro jako suvenýry. Ten co má teď, platí do roku 2021.

 

 

Středeční honička s policií také není jeho první. V lednu 2012 se snažil ujet hlídce u nájezdu na dálnici D1. Jak jinak než v kradeném autě. Tenkrát skončil v příkopu on i policisté.

 

Z cely policisté muže převezou do pankrácké věznice. Ostatně už od července tady měl sedět za krádeže. Dostal osm měsíců.

 

Škoda na nabouraných autech šplhá k půl milionu korun. V případě, že se prokáže krádež vozidla ještě před nehodou, bude škodu hradit Česká kancelář pojistitelů. Ta ji pak bude vymáhat po viníkovi nehody.

Ondřej Špalek/ lud TN.cz