Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 11. 8. 2017
honička ohrozil i rodinu!

Zfetovaný řidič naboural čtyři auta, jedno s dítětem. Měl dávno sedět!

Zdroj: TV Nova

Až osmileté vězení hrozí muži, který v Praze ujížděl policejní hlídce a naboural do čtyř aut, včetně vozu s tříletým dítětem. Vyšetřovatelé muže obvinili z obecného ohrožení. Zloděj aut byl osmnáctkrát trestaný a teď se navíc ukázalo, že i v době honičky s policií měl sedět ve vězení.

Divoká honička ulicemi Prahy, při které zdrogovaný řidič v kradeném autě způsobil několik dopravních nehod a nakonec naboural do vozu s tříčlennou rodinou, bude zřejmě přísně potrestána.

 

Policisté museli téměř dva dny čekat, než se řidič dostane z drogového rauše a budou ho moci vyslechnout, pak už s ním neměli slitování. "Kriminalisté s mužem zahájili stíhání pro trestný čin obecné ohrožení, za což mu hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi," sdělil mluvčí policie Jan Daněk.

 

Osmnáctkrát trestaný recidivista v podstatě nezná nic jiného než krádeže aut, drogy a vězení. Zákazy řízení sbírá skoro jako suvenýry. Ten co má teď, platí do roku 2021.

 

 

Středeční honička s policií také není jeho první. V lednu 2012 se snažil ujet hlídce u nájezdu na dálnici D1. Jak jinak než v kradeném autě. Tenkrát skončil v příkopu on i policisté.

 

Z cely policisté muže převezou do pankrácké věznice. Ostatně už od července tady měl sedět za krádeže. Dostal osm měsíců.

 

Škoda na nabouraných autech šplhá k půl milionu korun. V případě, že se prokáže krádež vozidla ještě před nehodou, bude škodu hradit Česká kancelář pojistitelů. Ta ji pak bude vymáhat po viníkovi nehody.

Ondřej Špalek/ lud TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

11.8. | 22:49 Milos Trasimi
25
Za najizdeni do aut a lidi a zvláště za ohrožení života a zdraví dítěte ...
11.8. | 23:17 allanaldik
-3
no kdyz ctu jak policie dlouhodobe sleduje kriminalni zivly z povzdali i ...
12.8. | 11:23 brta
2
Náhlasit nevhodný komentář
provaz
12.8. | 11:02 novus
1
Náhlasit nevhodný komentář
Zajimave, unas v Nemecku sem o podobnem HONU na pachatele nikdy neslysel..ONo to Auto lze zastavit i jinak, bez divokeho nahaneni v beznem provozu.To Auto zacalo ohrozovat ostatni teprve az se nanej chlupaty vrhli, kdyby byli nenapadni tak by ho sbalili o chvili pozdeji a bez ohrozovani jinych.
12.8. | 08:56 Petr Kelenda
2
Náhlasit nevhodný komentář
Další zbabraná akce policie!Všechny škody jdou na vrub policie!Kdy ponese policie odpovědnost?
12.8. | 08:54 Lenka Tomková
2
Náhlasit nevhodný komentář
Těch osm let je dobrý výsměch.
12.8. | 02:20 jaroslav fojtík
9
Náhlasit nevhodný komentář
Zbytecny konzument kysliku!!!! Jake plus ma jeho zivot? Palici mezi svetla a hotovo dvacet!!!
11.8. | 23:18 allanaldik
-3
Náhlasit nevhodný komentář
sledovat z povzdali a kdyz by NIKOMU nehrozilo nebezpeci tak zasahnout a ne aby zfetovany kriminalnik naboural nekolik aut a se stestim NIKOHO nezabil protoze horlivy policiste nepremysli.
11.8. | 23:17 allanaldik
-3
Náhlasit nevhodný komentář
no kdyz ctu jak policie dlouhodobe sleduje kriminalni zivly z povzdali i nekolik let tak proc zde a i jinych autohonicek policiste nesleduji ukradene auto nebo kdyz poznaj na dalku ridice s pozastavenym ridicakem sledovat z povzdali vzdt kazde pol.auto ma vysilacku stacilo by si jej predavat a -
11.8. | 23:08 luenell
17
Náhlasit nevhodný komentář
AŽ OSM LET???? Chudak. A není to moc pro OSMNÁCTI NASOBNEHO recidivistu v ukradenem autě a pod vlivem drog? Chce se mi z legislativy ČR zvracet. Co to proboha je osm let? Takovýho mají naporcovat na orgány a ne ho my živit v kriminále.
11.8. | 22:49 Milos Trasimi
25
Náhlasit nevhodný komentář
Za najizdeni do aut a lidi a zvláště za ohrožení života a zdraví dítěte neprodleně zastřelit.