Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 8. 6. 2018
policejní honička

Zfetovaný řidič prchal před policií! Luxusní auto skončilo na boku

Zdroj: TV Nova

Až výstřely z policejní pistole skončila automobilová honička v pražském Karlíně. Policisté tam pronásledovali kradené luxusní auto, jeho zdrogovaný řidič nakonec havaroval a snažil se utéct. Když ho policisté i díky varovné střelbě chytili, zkolaboval. Záchranáři ho nakonec museli převézt na ARO.

Auto za milion a půl na boku, po zemi nábojnice a v sanitce zhruba třicetiletý muž. To je výsledek dramatu, které začalo o několik desítek minut dříve a o několik kilometrů jinde. Hlídka pohotovostní motorizované jednotky projížděla Karlínem, když policistům padlo do oka tmavé BMW.

 

Pouhých dvacet minut předtím bylo vozidlo nahlášeno jako kradené, proto se ho policisté rozhodli zastavit. Následovalo očekávané. Řidič šlápl na plyn a snažil se ujet. Pak dostal nápad se otočit a málem se s policisty srazil.

 

Nehoda se ale nakonec přece jen stala. Kamera z ní sice zachytila jen oblaka prachu, auto na boku, vybíhající policisté a prchající řidič jsou ale vidět dobře. Při pronásledování došlo i na varovnou střelbu do vzduchu.

 

Když muže policisté přivedli zpět k autu, začal si stěžovat na bolesti břicha. Kulky ho nezasáhly, možná se na něm ale podepsalo to, čím se posilnil před jízdou. "U řidiče byl proveden test na drogy. Byl pozitivní na kokain," uvedl mluvčí policie Jan Rybanský.

 

 

Stav zadrženého se horšil čím dál víc. Nakonec pro něj museli přijet záchranáři, kteří ho uvedli do umělého spánku. "Zajistili dýchací cesty, připojili na monitor a poté převezli do vinohradské nemocnice na anesteziologicko - resuscitační oddělení," mluvčí pražské záchranky Jana Poštová.

 

Kvůli zdravotnímu stavu zatím policisté muže nevyslechli a z ničeho neobvinili. Nejspíš ale bude podezřelý z krádeže nebo neoprávněného užívání cizí věci. V součtu s řízením pod drogami to na několik let vězení vystačí. A protože jde o cizince, tak zřejmě i vyhoštění.
 

TN.cz
Reklama