Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 19. 5. 2017
dramatická honička

Zfetovaný řidič ujížděl policistům. Po jeho havárii použili taser

Zdroj: TV Nova

Pražští policisté zveřejnili záběry z další divoké automobilové honičky. Ulicemi metropole se jim snažil ujet až stopadesátikilometrovou rychlostí zdrogovaný řidič, který projel několik křižovatek na červenou. Nakonec v Radlicích havaroval.

Auta, kterému nesvítila zadní koncová světla, si policisté všimli na Masarykově nábřeží. Pokusili se ho dojet a zastavit. První červenou řidič projel na Jiráskově mostě. Rozhodně ale nebyla poslední. "Takového deliktu se dopustil ještě v dalších křižovatkách. Pokračoval směrem na Anděl, odkud jel na Plzeňskou a na Radlickou," popsal trasu prchajícího řidiče policejní mluvčí Tomáš Hulan.

 

Cestou řidič autem zmateně blikal, místy zrychloval až na stopadesátikilometrovou rychlost. Policistům se málem ztratil z dohledu. Nakonec ho vysoká rychlost zradila. Nedokázal se v ní rozhodnout, jestli chce jet rovně nebo odbočit a najel na obrubník.

 

 

Mladý řidič se snažil přesednout na sedadlo spolujezdce, auto odmítal opustit. Policisté museli rozbít okénka a došlo i na taser. "Měl pozitivní test na drogy. Ten prokázal přítomnost metamfetaminu, amfetaminu a extáze," uvedl mluvčí Hulan.

 

Kromě toho má řidič zákaz řízení. V kombinaci s alkoholem a drogami jde o nejčastější důvody, proč lidé před policií ujíždějí. Většinou marně. "Co se týče úspěšnosti našich hlídek, tak ta úspěšnost je 98 procentní," pochlubil se policejní mluvčí Hulan. Loni se pražské pohotovostní motorizované jednotce snažilo ujet 18 řidičů. Letos jich bylo zatím deset.
 

tn.cz / gar