Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.10. 2017 20:55
Drama v Pardubicích

Žhář znovu udeřil, vyděšeným lidem stály v cestě zamčené dveře

Zdroj: TV Nova

Žhář, který řádí v paneláku ve Valčíkově ulici v Pardubicích, znovu udeřil. Zapálil skříň v jedenáctém patře a několik lidí málem uhořelo. Vchodové dveře byly večer zamčené, podle místních tak pachatelem může být klidně jeden ze sousedů.

Sklepy panelového domu už vyhořely, žhář se teď přesunul do nejvyšších pater.Podpálenou skříň hasil i muž, který chce zůstat v anonymitě. S hadicí plameny krotil hodinu po nedělní půlnoci.


Hasiči už potvrdili, že požár někdo založil schválně. Obyvatelé domu se nechtějí smířit s tím, že příště to může být i u jejich dveří. Někteří už mají v pohotovosti hasicí přístroje i další vybavení.

 

Neznámý žhář zapálil už dvě sklepní kóje, auto, dva kontejnery i botník ve čtvrtém patře. Zdá se, jako by měl klíče od hlavního vchodu.

Podle psychologů to nemusí být psychicky nemocný člověk. "Pachateli mohou být stejně tak čtrnáctiletí chlapci jako někdo, kdo se chce pomstít nebo má nevyřízené účty," míní psycholog Jan Lašek.

 

Mezi lidmi se mluví o sporech s domovníkem, anebo taky všechno může být úplně jinak. Obyvatelé se proto teď okolo sebe dívají častěji než obvykle. Škoda, kterou žhář způsobil, se už blíží k půl milionu korun.

pez, Petr Brzek TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

2.10. | 21:06 zacotomame
9
Už jsem to psal jednou. Kamerovej set se záznamem obrazu i zvuku se dá dneska ...
2.10. | 22:22 Milos Trasimi
-6
To ano slecinko.Za pár supu.Ale ne v ČR.Stejne jako máslo.
3.10. | 11:37 alois223
0
Náhlasit nevhodný komentář
Tak hrdina co to uhasil chce zůstat v anonymitě? V tom něco bude?
3.10. | 10:08 Štefan Nemeth
0
Náhlasit nevhodný komentář
Pokud ho některý ze sousedů chytí, vůbec bych se nedivil, kdyby pak vyhořel jeho byt a on v něm. Já bych mu zlámal všechny kosti ve všech končetinách, a že jich tam je!
3.10. | 07:42 zacotomame
3
Náhlasit nevhodný komentář
Trasimi, nechápu co tě vede k tomu, abys do toho baráku stále chodil a něco tam podpaloval. Nemáš strach, že tě tam někdo chytí?
2.10. | 22:24 Milos Trasimi
-5
Náhlasit nevhodný komentář
A když jsem psal u článku o úmyslně zakládaných požárech v Chorvatsku že oblíbeným koníčkem Čechů je zakladat požáry piicoval jsi jako klerofasisticko komunistický důchodce.Co řekneš nyní ty hromado zvaniciho hnoje?
2.10. | 22:22 Milos Trasimi
-6
Náhlasit nevhodný komentář
To ano slecinko.Za pár supu.Ale ne v ČR.Stejne jako máslo.
2.10. | 21:43 cornx
5
Náhlasit nevhodný komentář
Kamery a svítidla s pohybovým čidlem na exponovaná místa.
2.10. | 21:06 zacotomame
9
Náhlasit nevhodný komentář
Už jsem to psal jednou. Kamerovej set se záznamem obrazu i zvuku se dá dneska pořídit za pár šupů. Určitě daleko laciněji, než doposavadní a patrně i budoucí škody, které ten zmetek ještě napáchá.