Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.10. 2017 20:55
Drama v Pardubicích

Žhář znovu udeřil, vyděšeným lidem stály v cestě zamčené dveře

Zdroj: TV Nova

Žhář, který řádí v paneláku ve Valčíkově ulici v Pardubicích, znovu udeřil. Zapálil skříň v jedenáctém patře a několik lidí málem uhořelo. Vchodové dveře byly večer zamčené, podle místních tak pachatelem může být klidně jeden ze sousedů.

Sklepy panelového domu už vyhořely, žhář se teď přesunul do nejvyšších pater.Podpálenou skříň hasil i muž, který chce zůstat v anonymitě. S hadicí plameny krotil hodinu po nedělní půlnoci.


Hasiči už potvrdili, že požár někdo založil schválně. Obyvatelé domu se nechtějí smířit s tím, že příště to může být i u jejich dveří. Někteří už mají v pohotovosti hasicí přístroje i další vybavení.

 

Neznámý žhář zapálil už dvě sklepní kóje, auto, dva kontejnery i botník ve čtvrtém patře. Zdá se, jako by měl klíče od hlavního vchodu.

Podle psychologů to nemusí být psychicky nemocný člověk. "Pachateli mohou být stejně tak čtrnáctiletí chlapci jako někdo, kdo se chce pomstít nebo má nevyřízené účty," míní psycholog Jan Lašek.

 

Mezi lidmi se mluví o sporech s domovníkem, anebo taky všechno může být úplně jinak. Obyvatelé se proto teď okolo sebe dívají častěji než obvykle. Škoda, kterou žhář způsobil, se už blíží k půl milionu korun.

pez, Petr Brzek TN.cz