Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.12. 2017 08:20
hotelový fantom

Žije po hotelech a užívá si luxusu. K placení se ale nemá

Zdroj: TV Nova

Už více než dva měsíce policie pátrá po muži, který se ubytuje v hotelech a penzionech, ale nezaplatí. Jde už o desítky případů. Podle kriminalistů se jedná o Vladimíra Stáru z Rychnovska.

Dobře se nají, dobře se napije a nakonec se vyspí v čistých peřinách. Ráno pak na recepci nahlásí falešné údaje. Když hotel vypíše fakturu, zjistí, že ji vlastně není komu poslat, uvedená firma ani adresa neexistuje.

 

Podle vyšetřovatelů je Vladimír Stára rozhodně protřelý podvodník. Policisté už si ho kvůli tomu dokonce jednou pozvali k výslechu a pak už ho nikdy neviděli.

 

V říjnu po něm proto vyhlásili celostátní pátrání. Navíc se ukázalo, že jednou už byl za podobné aktivity odsouzený, nicméně v nich pokračoval dál.

 

 

Kriminalisté se domnívají, že po republice podvedl desítky hoteliérů a jen na Orlickoústecku udělal škodu za více než dvacet tisíc korun. Například v Letohradě se ubytoval dokonce na devět dní a i tam za služby nezaplatil.

 

Hrozí mu tři roky vězení a je velmi pravděpodobné, že se pohybuje po celé České republice. Vysoký je zhruba 175 centimetrů, má hnědé plavé vlasy a zelené oči. Jeho postava je střední. Policisté informace o něm přivítají na lince 158.

kik, Petr Brzek TN.cz
Reklama