Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 27.11. 2017 10:06
fotky z hor týdenní předpověď

Zima je tady! Celý týden bude sněžit, teploty spadnou i na -11 °C

Hory pod sněhem - 1
Zdroj: ČHMÚ

Česko zasype sníh! Zpočátku bude sněžit jen na horách, postupně ale začnou padat vločky i v nížinách. Největší silou zima podle meteorologů udeří o víkendu, teploty v noci se mohou pohybovat i deset stupňů pod bodem mrazu.

Po slunečném víkendu do Česka vtrhne zima. Nejvyšší denní teploty se ještě v úterý podle meteorologů udrží mezi třemi až sedmi stupni Celsia, další dny se ale rtuť teploměru bude pohybovat spíše kolem nuly - v noci dokonce několik stupňů pod bodem mrazu.

 

Týdenní předpověď

 

Pondělí

 

V noci oblačno až polojasno, od západu přechodně až zataženo a místy slabé sněžení. Přes den oblačno až polojasno. Ojediněle, na horách, na jihozápadě a západě místy sněhové přeháňky. Odpoledne a večer od západu přibývání oblačnosti a v Čechách a na západě Moravy postupně sněžení, v polohách pod 300 m, později v Čechách pod 600 m déšť se sněhem nebo déšť. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C, v 1000 m na horách kolem -2 °C.

 

 

Úterý

 

Zataženo až oblačno, na Moravě a ve Slezsku přechodně polojasno. Místy, zpočátku zejména v Čechách, déšť nebo přeháňky. Nad 600 m, na Moravě v noci a ráno i v nižších polohách srážky sněhové. Během dne na jihozápadě přechodně srážky smíšené nebo dešťové pod 800 m.
Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C, na Moravě a ve Slezsku  místy až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C. Mírný  jihozápadní až jižní vítr 3 až 7 m/s bude večer částečně slábnout.

 

111

GALERIE: Hory v Česku zasypal sníh

Zdroj: ČHMÚ

Hory pod sněhem - 1

Hodnocení:

 

DOPORUČUJEME: NenastartovaLi jste vůz kvůli vybité autobaterii? Hlavně ho neroztahujte. NÁVOD

 

Středa

 

Zataženo až oblačno, na většině území déšť nebo přeháňky, nad 500 m, na Moravě a ve Slezsku a večer v Čechách nad 300 m srážky sněhové. Na severozápadě většinou oblačno a srážky jen ojediněle. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C.  Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C. Mírný jižní až jihozápadní, postupně západní vítr 2 až 5 m/s.

 

 

Čtvrtek

 

V Čechách většinou oblačno, místy sněhové přeháňky. Na Moravě a ve Slezsku oblačno až zataženo, na většině území sněžení nebo sněhové přeháňky, pod 300 m zpočátku i srážky smíšené nebo dešťové. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až +4 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s.

 

Pátek

 

Převážně oblačno, místy slabé sněžení nebo sněhové přeháňky. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C. Mírný severozápadní vítr 2 až 5 m/s.

 

Víkend

 

Převážně oblačno, místy sněžení nebo sněhové přeháňky. Nejnižší noční teploty -2 až -7 °C, při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce ojediněle až -11 °C. Nejvyšší denní teploty -3 až +2 °C.
 

Podívejte se na předpověď počasí ze Snídaně s Novou

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jaká nás čeká zima? Tyhle signály napoví
Zima a mráz: Víte, jak škodí a čím vaše tělo nejvíc trpí?

lud TN.cz