Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.4. 2017 07:36
předpověď počasí

Zima potrvá týdny! Meteorologové řekli, kdy bude opět slunce a teplo

Oteplení - 5
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Ilustrační foto

Na výraznější oteplení si zřejmě budeme muset počkat ještě několik týdnů. Vyplývá to z numerických modelů meteorologů, podle kterých by se teploty kolem 20 °C měly vrátit až na Den vítězství.

"Numerické modely nám ukazují, že se oteplí až na prodloužený víkend 7. a 8. května. Mělo by být hezky a zase až 20 °C," sdělila TN.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

 

Do té doby se musíme smířit s tím, že bude pršet a sněžit. Meteorologové dokonce pro některé kraje vydali výstrahu před náledím a sněhovými jazyky.

 

"Proudí k nám akrtický vzduch ze severu a ještě nás ovlivňuje tlaková níže nad Maďarskem a nad Slovenskem, takže těch srážek je hodně," upozorňuje Honsová. Nejhorší situaci očekává ve středu, v pátek by pak mělo sněžit jen ve výšce 600 metrů nad mořem a víc, po víkendu už pouze na horách.

 

"Není to nic zvláštního, protože pořád máme ještě před ledovými muži, kteří ten sníh a mráz kolikrát přinášejí," uzavírá Honsová.

 

Podívejte se na ranní předpověď počasí: 

 

TÝDENNÍ PŘEDPOVĚĎ

 

Středa

 

Na Moravě a ve Slezsku zataženo až oblačno, na většině území sněhové přeháňky nebo sněžení, na jihu během dne i srážky smíšené, na severovýchodě a severu sněžení místy trvalé a vydatné. V Čechách oblačno až polojasno, přechodně až zataženo a srážky ojediněle, jen na horách četnější. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C a zejména na západě Čech ojediněle tvorba náledí. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C, v Čechách místy až 7 °C, v 1000 m na horách kolem -3 °C.
Čerstvý severní vítr, v noci 4 až 9 m/s, přes den 7 až 12 m/s,
postupně s nárazy kolem 20 m/s (70 km/h), na horách na severu a severovýchodě 25 až 30 m/s (až 110 km/h). Od středních poloh se budou místy tvořit sněhové jazyky, na horách i závěje. Později bude vítr od západu na celém území zvolna slábnout.

 

Čtvrtek

 

V Čechách polojasno až oblačno, ojediněle sněhové přeháňky, na Moravě a ve Slezsku oblačno až zataženo a zpočátku místy, postupně jen ojediněle občasné sněžení. Přes den pod 400 m i srážky smíšené. Později odpoledne a večer ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C, na západě až -5 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C, na severovýchodě jen kolem 4 °C. Vítr severní, v Čechách mírný
3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na Moravě a ve Slezsku čerstvý 5 až 10 m/s, s nárazy 15 až 20 m/s (až 70 km/h), bude odpoledne od západu slábnout. Na Moravě a ve Slezsku se budou zpočátku od vyšších poloh, přes den jen na horách tvořit sněhové jazyky.

 

 

Pátek

 

Jasno až polojasno, během dne od severozápadu přibývání oblačnosti, později na severozápadě a severu místy, jinde jen ojediněle slabý déšť, nad 1000 m i sněžení. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C, ojediněle kolem -8 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C. V noci a ráno slabý, přes den postupně mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

 

Sobota

 

V noci oblačno až zataženo, od severozápadu na většině území déšť, přes den proměnlivá oblačnost a místy přeháňky. Srážky zpočátku nad 1000 m, postupně nad 600 m sněhové. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C. Zpočátku čerstvý západní až jihozápadní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, se bude měnit na severozápadní.

 

Neděle

 

Proměnlivá oblačnost, na většině území přeháňky, na horách na severu četnější, nad 500 m, ráno i v nižších polohách smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 9 °C. Čerstvý severozápadní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách kolem 20 m/s (70 km/h), bude k večeru slábnout.

 

Pondělí až středa

 

Zpočátku polojasno až oblačno a ojediněle přeháňky, od vyšších poloh sněhové. Postupně od západu přibývání oblačnosti s deštěm nebo s přeháňkami, v závěru na horách srážky sněhové. Nejnižší noční teploty zpočátku +2 až -3 °C, postupně 6 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 12 °C, uprostřed období 11 až 16 °C.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zima potrápí i vlasy! 5 triků pro krásné vlasy i v chladném období

Zima není důvodem proč neběhat!

VIDEO: Podívejte se, co fantastického udělají zmrazené mýdlové bubliny

lud TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

19.4. | 06:51 mike1sdh
18
Když to říkala Dáša Honsová, tak to nebude pravda. Dášo, strč si ty svoje ...
19.4. | 11:31 Marie Vohrnová
0
Globální oteplování, to je holt potvora.
20.4. | 16:46 Roman Skala
2
Náhlasit nevhodný komentář
Přesně tak jak píšete, Arktida. Na pondělí hlásí 16 stupňů. Šňupete cukr.
19.4. | 19:55 jkazatel
1
Náhlasit nevhodný komentář
Počasí se zlepší až s ním pitomci nebudou manipulovat. Kdekterý osel si musí vyzkoušet atomové výbuchy, i když je může vidět už nahrané včetně následků. Už mi to vadí, tak se konečně všichni vyvražděte a bude pokoj.
19.4. | 14:13 amperek50
0
Náhlasit nevhodný komentář
Dasa bude mit problem predpovedet co bude mit zitra k obedu ale do pocasi se sere porad
19.4. | 12:59 Sergej Zajicev
1
Náhlasit nevhodný komentář
Aprílové počasí . zima ,teplo sníh .
19.4. | 12:56 Sergej Zajicev
3
Náhlasit nevhodný komentář
Honsova předpovídá jenom to , co je ve správách po celé Evropě
19.4. | 12:19 Radmila Šimkovská
2
Náhlasit nevhodný komentář
Ježíšimankote, nemůžete vyjádření paní Honsové přetlumočit do úhlednějšího jazyka českého? To je jako by hovořil drvoštěp.
19.4. | 11:31 Marie Vohrnová
0
Náhlasit nevhodný komentář
Globální oteplování, to je holt potvora.
19.4. | 11:25 stupurak10
8
Náhlasit nevhodný komentář
Proč věříte Honsové počasí se dá předpokládat na dva dny víc ne!!!!!Ta říkala že je zima definitivně za náma a že už mrazíky nebudou jen příjemně teplo i v noci a zase jinač, předpovídejte co bylo včera tam se trefíte!!!!!
19.4. | 09:57 Petr Pundr
8
Náhlasit nevhodný komentář
Vědma Honsová se nikdy do předpovědi netrefila,proč by měla teď ? Že bude pár dnů ještě zima,to ví každý,ale týdny či měsíce ? Dášo,už to nehulte nebo si berte matroš od někoho jiného než je J.X.D. Ten má špatný matroš a podle toho také ty články vypadají!
19.4. | 06:51 mike1sdh
18
Náhlasit nevhodný komentář
Když to říkala Dáša Honsová, tak to nebude pravda. Dášo, strč si ty svoje numerické modely do .... tlustým koncem napřed. Vždyť ty nevíš jaké bude počasí za dvě hodiny, natož v květnu !!!!
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme