Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.4. 2017 07:36
předpověď počasí

Zima potrvá týdny! Meteorologové řekli, kdy bude opět slunce a teplo

Oteplení - 5
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Ilustrační foto

Na výraznější oteplení si zřejmě budeme muset počkat ještě několik týdnů. Vyplývá to z numerických modelů meteorologů, podle kterých by se teploty kolem 20 °C měly vrátit až na Den vítězství.

"Numerické modely nám ukazují, že se oteplí až na prodloužený víkend 7. a 8. května. Mělo by být hezky a zase až 20 °C," sdělila TN.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

 

Do té doby se musíme smířit s tím, že bude pršet a sněžit. Meteorologové dokonce pro některé kraje vydali výstrahu před náledím a sněhovými jazyky.

 

"Proudí k nám akrtický vzduch ze severu a ještě nás ovlivňuje tlaková níže nad Maďarskem a nad Slovenskem, takže těch srážek je hodně," upozorňuje Honsová. Nejhorší situaci očekává ve středu, v pátek by pak mělo sněžit jen ve výšce 600 metrů nad mořem a víc, po víkendu už pouze na horách.

 

"Není to nic zvláštního, protože pořád máme ještě před ledovými muži, kteří ten sníh a mráz kolikrát přinášejí," uzavírá Honsová.

 

Podívejte se na ranní předpověď počasí: 

 

TÝDENNÍ PŘEDPOVĚĎ

 

Středa

 

Na Moravě a ve Slezsku zataženo až oblačno, na většině území sněhové přeháňky nebo sněžení, na jihu během dne i srážky smíšené, na severovýchodě a severu sněžení místy trvalé a vydatné. V Čechách oblačno až polojasno, přechodně až zataženo a srážky ojediněle, jen na horách četnější. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C a zejména na západě Čech ojediněle tvorba náledí. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C, v Čechách místy až 7 °C, v 1000 m na horách kolem -3 °C.
Čerstvý severní vítr, v noci 4 až 9 m/s, přes den 7 až 12 m/s,
postupně s nárazy kolem 20 m/s (70 km/h), na horách na severu a severovýchodě 25 až 30 m/s (až 110 km/h). Od středních poloh se budou místy tvořit sněhové jazyky, na horách i závěje. Později bude vítr od západu na celém území zvolna slábnout.

 

Čtvrtek

 

V Čechách polojasno až oblačno, ojediněle sněhové přeháňky, na Moravě a ve Slezsku oblačno až zataženo a zpočátku místy, postupně jen ojediněle občasné sněžení. Přes den pod 400 m i srážky smíšené. Později odpoledne a večer ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C, na západě až -5 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C, na severovýchodě jen kolem 4 °C. Vítr severní, v Čechách mírný
3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na Moravě a ve Slezsku čerstvý 5 až 10 m/s, s nárazy 15 až 20 m/s (až 70 km/h), bude odpoledne od západu slábnout. Na Moravě a ve Slezsku se budou zpočátku od vyšších poloh, přes den jen na horách tvořit sněhové jazyky.

 

 

Pátek

 

Jasno až polojasno, během dne od severozápadu přibývání oblačnosti, později na severozápadě a severu místy, jinde jen ojediněle slabý déšť, nad 1000 m i sněžení. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C, ojediněle kolem -8 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C. V noci a ráno slabý, přes den postupně mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

 

Sobota

 

V noci oblačno až zataženo, od severozápadu na většině území déšť, přes den proměnlivá oblačnost a místy přeháňky. Srážky zpočátku nad 1000 m, postupně nad 600 m sněhové. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C. Zpočátku čerstvý západní až jihozápadní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, se bude měnit na severozápadní.

 

Neděle

 

Proměnlivá oblačnost, na většině území přeháňky, na horách na severu četnější, nad 500 m, ráno i v nižších polohách smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 9 °C. Čerstvý severozápadní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách kolem 20 m/s (70 km/h), bude k večeru slábnout.

 

Pondělí až středa

 

Zpočátku polojasno až oblačno a ojediněle přeháňky, od vyšších poloh sněhové. Postupně od západu přibývání oblačnosti s deštěm nebo s přeháňkami, v závěru na horách srážky sněhové. Nejnižší noční teploty zpočátku +2 až -3 °C, postupně 6 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 12 °C, uprostřed období 11 až 16 °C.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zima potrápí i vlasy! 5 triků pro krásné vlasy i v chladném období

Zima není důvodem proč neběhat!

VIDEO: Podívejte se, co fantastického udělají zmrazené mýdlové bubliny

lud TN.cz