Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 29.1. 2016 21:35
Lyžařský speciál

Zimní inspektor na Lipně: Až vás unaví lyžování, zkuste turistiku!

Zdroj: TV Nova

Zimní inspektor Jan Antonín Duchoslav se tentokrát vydal do jižních Čech, na Šumavu. Prověřoval Skiareál na Lipně a nezajímal se jen o sjezdovky a zázemí pro lyžaře. Všímal si i atrakcí pro ty, kteří si chtějí od lyží odpočinout.

 Lipno je oblíbeným cílem turistů jak v létě, tak v zimě. Lanovka na Kramolín nabízí krásný výhled, na jedné straně je sjezdovka vhodně rozšířená a stává se ideální pro výuku dětí. "Je velmi mírná a široká, prostě příjemná sjezdovka," okomentoval situaci Duchoslav.

 

Na druhé straně Kramolína jsou ale sjezdovky mnohem náročnější, zajezdí si na ní i zkušenější lyžaři. Největší novinkou letošní sezóny je pak červená sjezdovka Vyhlídka, která vede vlevo od čtyřsedačky. Obsahuje i skicross park a nově vznikající bambini park pro ty úplně nejmenší.

 

Autem zaparkujete na centrálním parkovišti, které je samozřejmě zdarma. "Vedle parkoviště se nachází chata Lanovka, kde najdete občerstvení, servis lyží, toalety a pokladnu," popsal oblíbený zimní inspektor.

 

 

Pokud budete znaveni jízdou na lyžích nebo na snowboardu, můžete si projít Stezku korunami stromů. "A nebojte se, že nemáte tu správnou obuv, protože nahoře je půjčovna, kde vám boty půjčí a naopak vaše lyžařské vybavení vám schovají," uvedl Duchoslav.

 

Skiareál na Lipně je podle zimního inspektora určen zejména pro rodiče s dětmi. "Sjezdovky jsou mírné, přehledné, široké a opravdu bezpečné," prohlásil. Pro děti navíc dělají maximum, půjčují i boby a sáně.

TN.cz
Reklama