Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 12. 2. 2015
zimní radovánky

ZIMNÍ INSPEKTOR na Kohútce: Lyžování přímo na hranicích

Zdroj: TV Nova

Zimní inspektor se dnes vydal do hor, které leží na česko-slovenské hranici. Důkladnému zkoumání tentokrát podrobil areál Kohútka v Javorníkách. A ten ho rozhodně nezklamal!

Slabá hodina cesty ze Zlína a jsme tady. Jedno z hlavních středisek lyžování ve Zlínském kraji - Skicentrum Kohútka. A ta panoramata...

 

Kdo má rád jistotu a klid, ať si přibalí řetězy. Jede totiž do hor! Na dvě parkoviště se ale v pohodě vejdete - mají až tisíc míst a jsou zdarma. Skibus je v provozu denně.
 

Na Kohútce máte na výběr z deseti sjezdovek s převýšením až 310 metrů. I vyznavači úzkých skluznic si tu přijdou na své - trasy mají přes 20 km a jsou mezinárodní - vydat se totiž můžete i na Slovensko!

 

"Na sjezdovce leží kolem metru technického a přírodního sněhu, co se týká běžeckého lyžování - na hřebenu je od 50 do 100 cm sněhu přírodního, který upravujeme strojem," říká provozovatel areálu Josef Kocurek. Lyžařům a snowboarďákům je k službám pět vleků, dětský dopravní pás a lanovka.

 

 

Kdo přijede nalehko - jako třeba sousedé ze Slovenska - v půjčovně dostane vše co potřebuje. Včetně servisu na počkání. Platba je možná v korunách i v eurech. "Vybavíme jak profíky tak i určitě amatéry. Jakékoliv lyže od závodních před ty obyčejné, přes snowboardy, běžky," říká vedoucí lyžařské školy Miloš Perutka.

 

Hodně času jsme strávili důkladnou inspekcí hotelové restaurace, respektive kuchyně. Výsledek? Vlastně bez chyb. Teplá jídla jako řízek, smažák, vrabec nebo guláš s domácími knedlíky - do stovky. Nepřechlazené pivo, piccollo malé, silné.

 

A sladká tečka - domácí borůvkové knedlíky, za nimiž sem jezdí zdaleka. Odejít nebylo jednoduché.Rozhodování o medaili dnes nebylo vůbec složité.  Skicentrum Kohútka si právem zaslouží zlatou.

jox TV Nova
Reklama