Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 4. 1. 2017

Zimní sezóna v Harrachově je v plném proudu

Zdroj: TV Nova

Příznivé klimatické podmínky umožnily kvalitní zasněžování a první lyžaři se na harrachovské sjezdovky vydali už 9.12.2016. A od té doby se areál pravidelně plní příznivci zimních sportů.

Dostatečné množství technického sněhu dalo základ pro komfortní vrstvu sněhové pokrývky, která je udržována technickým zasněžováním i občasným sněžením.

V provozu jsou již všechny lanové dráhy i sjezdovky a návštěvníci mohou využít i večerní lyžování, které obstarává každý večer od 20 hodin lanový vlek DOPLÍK na sjezdovce Červená II, která vede do centra.

Na sjezdovkách jsou ideální podmínky pro lyžaře i snowboardisty. V současné době máme sněhovou pokrývku ve výšce 50 cm technického i přírodního sněhu, a tu se nám daří udržovat i přes občasná oteplení, navíc předpověď vypadá příznivě, pro ty, kteří se k nám chystají máme tedy dobré zprávy,“ říká ředitel Skiareálu Jiří Krejčí.

Příznivci zimních sportů mají k dispozici téměř sedm kilometrů perfektně upravených sjezdovek a pravidelně jsou také upravovány nejoblíbenější z běžeckých tratí, kterých je tu celkem 104 km.
Ceny skipasů se v harrachovském Skiareálu oproti loňskému roku nezměnily. Návštěvníci mohou využít slevové karty Harrachov Card, kterou získají zdarma, pokud se ubytují v některém členském zařízení Sdružení pro rozvoj cestovního ruchu, případně si mohou kartu zakoupit online nebo přímo v Harrachově.

V plném provozu je připravena i oblíbená bobová dráha Harrachov, a to i s příjemným benefitem pro lyžaře. „V rámci spolupráce obou společností budou mít lyžaři po celou zimní sezónu možnost zakoupit si společnou jízdenku na lanovou a bobovu dráhu za zvýhodněnou cenu a to ve třech možných tarifech skipasů,“ odpovídá na otázku předseda představenstva společnosti První bobová a.s. Vít Moudrý.

Harrachov právem patří k oblíbeným místům, kam vyráží za sportem i zážitky nejen čeští, ale i mnoho zahraničních turistů.

O komfort a bezpečnost lyžařů a snowboardistů se v areálu stará ve dvou směnách 35 zaměstnanců a brigádníků. Od pokladních a vlekařů až po zasněžovače a rolbaře. Reportér pořadu Snídaně TV Nova se na pár hodin stal jedním z nich. Vyzkoušel si jaké je to být členem týmu zasněžovačů, tzv. sněhuláků ve Sportovním areálu Harrachov. Na vlastní kůži zjistil, že vyrábět technicky sníh není úplně obyčejná práce, ale pořádná dřina a také trošku alchymie. Je potřeba znát dobře terén v němž se sněžná děla či tyče instalují, brát v úvahu klimatické podmínky a v neposlední řadě také dbát na bezpečnost lyžařů a snowboardistů, a to vše se navíc odehrává v zimě v teplotách maximálně kolem nuly. O teplé kanceláři si mohou ti, kteří pro Vás chystají od prvních podzimních mrazíků až do jara ideální podmínky pro zimní sportování na sjezdovkách jen zdát. O tom co všechno obnáší profese zasněžovače a jak se vlastně technický sníh vyrábí více v reportáži.
 

Komerční článek