Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 4. 1. 2017

Zimní sezóna v Harrachově

Harrachov
Zdroj: oficiální zdroj

Zimní sezóna v Harrachově, tradičním horském resortu a hlavním městě západních Krkonoš je v plném proudu.

Příznivé klimatické podmínky umožnily kvalitní zasněžování a první lyžaři se na harrachovské sjezdovky vydali už 9.12.2016. A od té doby se areál pravidelně plní příznivci zimních sportů. Dostatečné množství technického sněhu dalo základ pro komfortní vrstvu sněhové pokrývky, která je udržována technickým zasněžováním i občasným sněžením.

V provozu jsou již všechny lanové dráhy i sjezdovky a návštěvníci mohou využít i večerní lyžování, které obstarává lanový vlek DOPLÍK na sjezdovce Červená II.

Na sjezdovkách jsou ideální podmínky pro lyžaře i snowboardisty. V současné době máme sněhovou pokrývku ve výšce 40 cm technického i přírodního sněhu, a tu se nám daří udržovat i přes občasná oteplení, navíc i dlouhodobá předpověď vypadá příznivě. Pro ty, kteří se k nám chystají máme tedy dobré zprávy, “ říká ředitel Sportovního areálu Jiří Krejčí a dodává: „Očekáváme, že po tradičním vánočně-silvestrovském týdnu nápor návštěvníků trošku povolí. Ale věříme, že si k nám lidé najdou cestu i v lednu, kdy jsou podmínky pro lyžování nejlepší, a zároveň ještě děti nemají prázdniny a lanové dráhy odbavují lyžaře a snowboardisty s minimálním čekáním.

Ceny skipasů se oproti loňskému roku nezměnily. V lednu navíc budou lyžaři lyžovat výhodněji za ceny vedlejší sezóny. Návštěvníci mohou využít slevové karty Harrachov Card, kterou získají zdarma, pokud se ubytují v některém členském zařízení Sdružení pro rozvoj cestovního ruchu, případně si mohou kartu zakoupit online nebo přímo v Harrachově.

V plném provozu je připravena i oblíbená bobová dráha Harrachov, a to i s příjemným benefitem pro lyžaře.

V rámci spolupráce obou společností mají lyžaři po celou zimní sezónu možnost zakoupit si společnou jízdenku na lanovou a bobovou dráhu za zvýhodněnou cenu a to ve třech možných tarifech skipasů,“ vysvětluje předseda představenstva společnosti První bobová a.s. Vít Moudrý.

Lenka Angelika Tichá, tisková mluvčí, 604236757, ticha@cuscz.cz
Vít Moudrý, předseda představenstva První bobová a.s., 602 341 227, santori@volny.cz

Komerční článek