Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.8. 2017 12:36
MEDVĚDI V AKCI

Lední medvědi dováděli v bazénu! Před naší kamerou byli jako doma

Zdroj: TN.cz

Na páteční dopoledne si redakce webu TN.cz pro vás připravila další přímý přenos z pražské zoologické zahrady. Tentokrát si na své přišli fanoušci ledních medvědů!

Lední medvědi v pražské zoo se předvedli před televizními kamerami. Kromě povídání o ledních medvědech i jejich historii v ZOO Praha si tým chovatelů pro tyhle bílé chlupáče připravil i pěkné překvapení. Medvědi dostali dárky v podobě hraček i pamlsků!

 

 

V pražské zoologické zahradě najdeme hned tři lední medvědy – Toma, Boru a Bertu. Zatímco suverén Tom by si stále jen hrál a na chovatele často vymýšlí nejrůznější lumpárny, o čtyři roky starší Bertě jsou podobné taškařice cizí a někdy jako by jí chyběla potřebná sebejistota. Přesto si tihle dva podle chovatelů skvěle rozumějí.

 

 

Tom pochází z Brna, kde se narodil 23. listopadu 2007 a se svým bratrem Billem se stal záhy tamní mláděcí hvězdou. Berta je naopak pražská rodačka, narodila se 2. prosince 2003 rodičům Boře a Alíkovi a v trojské zoo strávila celý život. Z počátku, když byla Berta ještě malá, se nevědělo její pohlaví a dle její povahy se odhadovalo, že se jedná o samečka. Od hudebního skladatele Petra Hapky tak získala jméno Albert. Když se později ukázalo, že se jedná o samičku, přejmenování z Bertíka na Bertu bylo nasnadě.

 

 

Medvěd lední je velký druh medvěda typický pro severní polární oblasti. Vyskytuje se v Grónsku a na severním pobřeží Severní Ameriky a Asie. V kohoutku měří přibližně 1,5 metru, délka těla je kolem 2,5 metru. Samci mohou v extrémních případech vážit až 800 kilogramů, samice do 300 kg. Jsou chránění a v přírodě se živí převážně tuleni.

TN.cz