Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 1. 3. 2017
sázka na jistotu

Zlaté trio sexuálních praktik: Tyto vám zaručí úžasné vyvrcholení

Milenci
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto

Ženy dosahují orgasmu obtížněji než muži, když se ale ví, jak na to, mohou si ho užívat při každém sexu. Průzkum mezi ženami odhalil, které praktiky jsou sázka na jistotu.

Studie prokázaly, že heterosexuální ženy dosahují orgasmu méně často než lesbičky. Až 86 % lesbických žen uvedlo, že při sexu dosáhnou vyvrcholení při většině případů, u heterosexuálních žen to bylo jen 65 %. Píše o tom The Independent.

 

Vědci z Chapmanovy univerzity, univerzity v Indianě a Kinseyho institutu se ptali více než 52 tisíc žen ve věku od 18 do 65 let na to, jak často dosahují orgasmu. Podle odpovědí vyhodnotili zlatou trojici sexuálních praktik, které nejčastěji vedly k vyvrcholení partnera. Největší shoda byla při genitální stimulaci, orálním sexu a francouzských polibcích.

 

"Asi 30 % mužů si myslí, že samotný pohlavní styk je nejlepší způsob, jak žena dosáhne orgasmu. A to je hotová tragédie, protože se nemohou víc mýlit," popisuje spoluautorka studie Elisabeth Lloydová, autorka knihy The Case of the Female Orgasm (Případ ženského orgasmu). "V této oblasti musí existovat nějaké vzdělávání a to je ještě slabý výraz," dodala.

 

 

Během studie výzkumníci zjistili ještě jednu zásadní věc. Žena, která dosahuje s partnerem orgasmu, je ve vztahu celkově spokojenější. Jenže i když by zlaté trio mohlo mnohým párům pomoct, vědci připouštějí, že nemusí vyhovovat každé ženě. 

 

"Ženy jsou v tomto ohledu nesmírně variabilní. To, co platí u jedné, nemusí platit u druhé," řekl David Frederick z Chapmanovy univerzity. "Explicitní a přímá komunikace při sexu je taktéž klíčem," připomněl.

mom TN.cz