Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 17. 5. 2018
ohromné škody

Zloděj během měsíce vybral 20 restaurací, konečně spadla klec!

Zdroj: TV Nova

Škodu za téměř 600 tisíc korun způsobil zloděj v jižních Čechách. Za měsíc a půl stihl podle kriminalistů vykrást 20 restaurací a firem v Českých Budějovicích. Při posledním vloupání skončil v rukou policistů.

Osudným se muži (31) ze Strakonic stalo vloupání do jedné z restaurací na Pražské třídě v Českých Budějovicích. Policisty zavolal jeden ze svědků a zloděje v restauraci strážníci skutečně objevili.

 

"Policisté muže následně zadrželi a umístili jej do policejní cely. Jedná se o recidivistu ze Strakonicka," potvrdila mluvčí policie Lenka Krausová.

 

Kriminalisté zjistili, že to rozhodně nebyla jeho jediná krádež. Na svědomí jich má podle policistů minimálně dalších dvacet. Přitom už byl jednou za stejný čin odsouzen.

 

"V lednu tohoto roku opustil brány vězení, kde si opykal trest odnětí svobody mimo jiné za trestný čin krádeže," doplnila Krausová.

 

 

Zloděj bral všechno, co mu přišlo pod ruku. Kromě peněz si odnášel také elektroniku nebo lahve s alkoholem. Když nic nenašel, tak alespoň něco zničil. Zanechal po sobě více než půl milionovou škodu.

 

"Během měsíce a půl napáchal krádežemi a poškozením cizí věci škodu za bezmála 600 000 korun," uvedla Krausová. Muž je momentálně ve vazbě. Za opakované krádeže mu hrozí až tři roky vězení.
 

Vladimír Hoť/klma TN.cz
Reklama