Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 18. 6. 2017
Pátrání po útočníkovi

Zloděj kvůli mobilu bodl muže do břicha! Vypsali na něj odměnu

Zdroj: TV Nova

Neznámý muž málem připravil jiného člověka o život - jen kvůli mobilu a pár tisícům. Zaměstnanec vykládal zboží z dodávky, na palubní desce ale nechal svůj telefon. Ten mu chtěl zloděj ukrást a když se pracovník bránil, bodl ho nožem do břicha. Jen díky náhodě nezemřel, pachatel se dal na útěk.

Událost se odehrála už začátkem března v pražských Čakovicích, konkrétně v ulici U Parníků. Až teď o ní ale policisté informovali - společně s žádostí o pomoc s pátráním. Vyčerpali už všechny jiné možnosti vyšetřování.

Reklama

 

"Kolem 22. hodiny vykládal 57letý zaměstnanec soukromé společnosti zboží z nákladového prostoru dodávky. Při tom ale neuzamkl dveře kabiny řidiče a spolujezdce, přičemž na palubní desce nechal odložený mobilní telefon," popsal začátek celé věci policejní mluvčí Tomáš Hulan.

 

Mobil zaujal mladého muže, který šel kolem. Vlezl do kabiny na místo řidiče, v tu chvíli se ale zezadu vrátil i zaměstnanec. "Dle poškozeného byli oba aktéři vyvstalou situací notně zaskočeni, kdy se žádný z nich nezmohl na jediné slovo," doplnil Hulan.

 

13

GALERIE: Pobodání v Praze kvůli mobilu

Zdroj: Policie ČR

Pobodání v Praze kvůli mobilu - 1

Hodnocení:

 

Jako první se vzpamatoval zloděj. Vyskočil z auta a 57letého muže bodl dlouhým nožem do břicha. Ten spadl na zem a začal kolem sebe kopat nohama. "Útočník v tu chvíli začal na celé kolo hulákat, ať mu napadený vydá všechny peníze, které u sebe má," dodal mluvčí. Když zloděj dostal pár tisíc, dal se na útěk.

 

Zraněný muž skončil v nemocnici s vážným zraněním, čepel ale naštěstí minula životně důležité orgány. "Dle tvrzení lékařů měl zraněný muž štěstí v neštěstí, neboť stačilo, aby útočník bodl nožem o půl centimetru kterýmkoli směrem jinam a napadený by popsaný útok s největší pravděpodobností nepřežil," informoval Hulan.

 

 

Pachatelem měl být podle popisu zraněného muže mladík ve věku 25 až 35 let. Měl sportovnější postavu a měřil asi 180 centimetrů. Byl oblečen do tmavých kalhot a oranžové bundy s prošíváním. Na hlavě měl kapuci, takže mu zaměstnanec neviděl do obličeje.

 

Kriminalisté po muži několik měsíců pátrali, prohlédli také záznamy z kamer. Najít se ho ale nepodařilo, a tak žádají o pomoc veřejnost. Zaměstnavatel zraněného muže navíc vyhlásil odměnu v řádu desítek tisíc za informace, které povedou k dopadení pachatele, kterému hrozí až 12 let vězení. Pokud takové zprávy máte, volejte policii na lince 158.

epa TN.cz
Reklama