Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.1. 2017 18:29
recidivista v poutech

Zloděj okrádal opilce a skončil v poutech! Byl trestaný už 16 krát

Zdroj: TV Nova

Zlínští policisté zadrželi recidivistu z Holešova. Ve vězení už byl několikrát kvůli krádežím a pravděpodobně tam skončí znovu. Tentokrát se zaměřil na opilce.

Holešovský zloděj má už hodně popsaný trestní rejstřík. Další položku v něm si tentokrát připsal kvůli kapesním krádežím. V podstatě mu stačilo jen procházet nočním městěm a číhat na opilce. Ti se pro něho stali velmi snadnou kořistí.

 

"Zloděj se zaměřoval na opilé muže, kteří se pohybovali na nádraží a zastávkách trolejbusu. V tomto případě je obral o mobilní telefony, pěněženky s platební kartou a finanční hotovost," uvedla mluvčí policie Monika Kozumplíková.

 

 

Ukradené peníze okamžitě utratil a nerozpakoval se ani použít bezkontaktní platební karty. Nakupoval třeba potraviny nebo oděvy. Troufl si dokonce krást i přímo v hospodách, to mu stačilo, když si opilec na chvíli odskočil na toaletu a kabát nebo bundu nechal na věšáku. Sem tam si zašel i do drogérií, kde kradl přímo zboží v regálu. Za posledních pár týdnů tomuto zkušenému kriminálníkovi policisté prokázali třináct krádeží.

 

Obviněný recidivista byl už 16x soudně trestaný, především za majetkovou trestnou činnost. Nyní mu opět hrozí návrat za mříže. Poslední sérií krádeží si přišel nejméně na šedesát tisíc korun. Může mu to vynést až tři roky vězení.

Petr Zapletal/ lud TN.cz
Reklama