Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.5. 2018 13:14
rybí krádež

Zloděj šel jen po rybách, vyplenil celé jezírko okrasných kaprů

Zdroj: TV Nova

Velmi neobvyklá krádež se stala poblíž Heřmanova Městce na Chrudimsku. Neznámý zloděj vylovil soukromému chovateli téměř celé jezírko. Zmizeli nejen japonští kapři a jeseteři, ale i další druhy ryb za čtyřicet tisíc korun.

Zatímco podzimním výlovům přihlížejí nadšené davy, téhle jarní akce se účastnil jen zloděj sám a rozhodně byl podle kriminalistů úspěšný.

 

Nejspíš na padesát ryb nalákal na krmení a pak je sbíral podběrákem. V síti končili japonští koi kapři i jeseteři. Tohle chrudimská policie během posledních let vůbec nevyšetřovala.

 

"Dále zmizelo několik kusů jelce jesena, ostroretek stěhovavých a červenobílých karasů," doplnil mluvčí policie Jiří Tesař.

 

V jezírku nenechal skoro nic a je jasné, že tyhle ryby na svátečním stole rozhodně neskončí. Vyšlechtění japonští kapři mají hodnotu i desítky tisíc korun, pokud mají unikátní zbarvení. Za krádež mu hrozí až dvouletý trest.

 

 

Krádež se stala o víkendu. Podle vyšetřovatelů zloděj nejspíš přeskočil branku. Kromě ryb se z pozemku nic neztratilo, šel jen po rybách a měl rozhodně čas. Majitel sem jezdí pouze na chalupu. Celková škoda byla vyčíslena na téměř 40 tisíc korun.

 

Je velmi pravděpodobné, že se zloděj bude snažit ryby prodat, pokud ovšem už nejsou ozdobou jeho vlastního jezírka.
 

Petr Brzek/klma tn.cz / TV Nova
Reklama