Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.1. 2019 09:51
Napětí v Jižní Americe

Zmařili jsme puč, hlásí Venezuela. Zemí zmítají násilné nepokoje

Zdroj: TV Nova

Venezuelská vláda zabránila údajné vojenské vzpouře v hlavním městě Caracasu. Policie zatkla 27 členů národní gardy. Zatýkání vyvolalo v jihoamerické metropoli nepokoje.

Skupina vojáků měla ukrást zbraně a unést několik důstojníků. Muž na videu požaduje okamžité odstoupení prezidenta Nicolase Madura a jeho vlády. Ozbrojené složky ale pokus o vzpouru rychle potlačily.

 

"Na místě jsme zatkli 25 lidí a další dva jinde. Ale tohle číslo může ještě růst," uvedl venezuelský politik Diosdad Cabello. V caracaské čtvrti Cotiza, nedaleko prezidentského paláce, po zatýkání vypukly nepokoje. Lidé stavěli barikády z aut, policie ale proti demonstrantům zasáhla tvrdě.

 

"Chceme lepší zemi. Víte, co udělala policie? Začali po nás házet slzný plyn. Pět dětí museli odvézt do nemocnice," zuří jeden z místních obyvatel.

 

 

Tlak na Madura roste nejen na domácí půde ale i ve světě. Vlna pobouření se zdvihla po jeho druhé inauguraci do prezidentského úřadu 10. ledna. Tamní opozice volby považuje za zmanipulované. Třináct států Severní a Jižní Ameriky Madurovo opětovné zvolení neuznalo.

pez, Kristina Tůmová TN.cz
Reklama