Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 24.2. 2016 15:34
Změna v hodnocení příspěvků

ZMĚNA na Facebooku! Tlačítko "To se mi líbí" má sourozence

Facebook - emotikony
Zdroj: Profimedia

Facebook zavádí novinku, která ovlivní většinu jeho uživatelů. Zatímco doposud jsme měli možnost jen vztyčeným prstem, respektive tlačítkem "To se mi líbí" vyjádřit příspěvku podporu, nově můžeme příspěvky svých přátel a sledovaných stránek hodnotit šesti různými způsoby!

Vedle zaběhnutého tlačítko "To se mi líbí" (Like) přibylo dalších pět emotikonů, kterými mohou uživatele vyjádřit své emoce. Došlo tak na to, po čem volali uživatelé prakticky od spuštění Facebooku, k možnosti hodnotit příspěvek také jinak, než palcem vzhůru.

 

Nové emotikony se vedle zaběhnutého like v originále jmenují love, haha, wow, sad a angry. Na českém Facebooku pak "to se mi líbí" (palec nahoru) doplňují "super" (srdíčko) a čtveřice obličejů: "haha", "paráda", "to mě mrzí" a "to mě štve".

 

Facebook - emotikony
Zdroj: Facebook / TN.cz

 

Facebook změnu začal testovat už v říjnu. Prvním uživatelům v České republice se objevila na jejich profilu Timeline ve středu. U příspěvků, které někdo hodnotil, se vám zobrazí vedle palce vzhůru i patřičný emotikon. Když na něj najedete myší, uvidíte, kdo konkrétně tento příspěvek takto hodnotil.

 

 

Vedle palce nahoru se zobrazovaly jen první dvě jiné emoce, které uživatele vyjádřili. Když ale kliknete na kterýkoliv emotikon, uvidíte podrobnou statistiku toho, kolik váš příspěvek dostal "lajků" a kolik dalších hodnocení, a také to, jak vás kteří přátelé ohodnotili.

 

 

Pokud ještě nemáte možnost hodnotit příspěvky jinak než palcem vzhůru, nezoufejte! Změna se u vás jistě projeví v nejbližších hodinách či dnech.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Facebook ohromil novinkou: Tohle provede lidem myslícím na sebevraždu!

Facebook smazal kvůli vulgaritě tuto fotografii! Lidé se bouří: Co je na ní špatného?

vbo TN.cz