Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.10. 2017 21:14
Řidiči to neví

Změna parkování v Praze! Přestaly platit tisíce stíracích kartiček

Zdroj: TV Nova

Praha opět mění pravidla parkování. V centru hlavního města už neplatí stírací parkovací kartičky, ale městské části zavádějí speciální webovou aplikaci. Můžete sice zaparkovat prakticky kdekoliv, kde bude volno. Ale na novinku si stěžují rezidenti, kteří tak přicházejí o místa, která si předplatili.

Řidiči, kteří v centru Prahy zaparkují se stíracím parkovacím lístečkem, si koledují o pokutu. Tyto lístečky totiž už pár dní neplatí. V Praze 1 a 2 už lístečky neplatí od 1. října. Do konce ledna budou platit ještě na Praze 3 a 7, pak jim bude definitivní konec.

 

To do systému vnáší ještě větší chaos. Na Praze 1, 2, 5, 6 a 8 jakoby už žádné modré zóny pro rezidenty nebyly. Je tu totiž nový systém. Kdokoliv přijede, zaplatí buď v automatu nebo přes internetové stránky a parkuje. Zbytek Prahy se připojí už za pár dní.

 

"Ano, ten systém umožňuje, že na modrých parkovacích zónách může parkovat kdokoliv z celého světa," potvrzuje radní pro dopravu Petr Dolínek z ČSSD.

 

Jenže Pražané z toho moc nadšení nejsou. Na úřadech musí dokládat, že v Praze bydlí a parkování v modré zóně si předplatit. Doufají, že budou mít před svým domem místo.

 

 

Kritici tvrdí, že jedno a to samé místo platí rezident i ten, kdo si tam auto postaví. A město jen vybírá a vybírá. To ale není jediný důvod, proč si lidé na chaos kolem modrých zón stěžují. Magistrát a městské části jedna a dva totiž podle některých firem podcenily oznámení plánovaných novinek. Tohle nařčení ale magistrát odmítá a tvrdí, že o konci parkovacích karet informoval dostatečně.

 

Na Praze 1 a 2 jsou stovky a stovky firem. Některé z nich si karty ve velkém nakoupili dopředu, aby je mohli nabízet svým zákazníkům. Teď jim ale lístky za desítky tisíc zbyly - a peníze jakoby vyhodily z okna. Problém totiž je, že jen na některých parkovacích kartách je zezadu napsáno, že platnost končí posledním zářijovým dnem.

 

 

"Stalo se, že nám začaly psát firmy, že mají předkoupeny ty lístečky. My budeme s Prahou 1 řešit případný odkup, aby to šlo legislativně udělat tak, aby tam nikomu nevznikla škoda. Těm, kteří byli pořádní a najednou jim to nevyšlo, jestli tam není nějaká šance, aby vrátili ty karty," řekl radní pro dopravu Dolínek.

 

"O zrušení těch stíracích karet rozhodla rada již v dubnu loňského roku. Již rok a půl je tato informace vyvěšena ve všech výdejnách, na webu Hlavního města Prahy, na úřední desce," vyjmenovává mluvčí magistrátu Vít Hofman cesty, jak se řidiči mohli o změně dozvědět. Jestli úřady budou peníze vracet, zatím není jasné.
 

vbo, Nikol Slancová TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

7.10. | 20:31 allanaldik
8
Vydelavat se musi.jednou uz je oskubali.ted potrebuji skubat dalsi a vice a ...
7.10. | 21:49 azylpraha10
-1
http://www.azyl-praha10.cz
8.10. | 10:29 fantozzi602
2
Náhlasit nevhodný komentář
/okamurova-politicka-hvezda/ - BYLI JSTE V POSLEDNI DOBE V TEPLICICH V CECHACH? ( V KUWAJTU ) VOLTE OKAMURU - NEBO KOZOMRDI BUDOU VSUDE,
8.10. | 05:59 Inka Hromasová
4
Náhlasit nevhodný komentář
Pověsit všechny, kdo vymýšlí píčoviny a v zápětí se vše ruší ! Praha je jeden velký bordel ! Celý Magistrát řídí jedna Slovena a skupinka většinou mladých výrostků. Kde čerpali zkušenosti a praxi ?! Kolik milionů se prosere, když dali vytisknout parkovačky, které opět neplatí ? Do kdy ..?!
8.10. | 01:02 josefvyskoc
0
Náhlasit nevhodný komentář
tan azyl na desitce neni spatnej, akorat tam chynete filcky...
7.10. | 23:40 jhena
0
Náhlasit nevhodný komentář
nejlepší je parkovat na zóně která je vyhrazená na parkování a neparkovat uprostřed křižovatky, to by se mohli ůčastníci provozu porvat, že tu byli první, jinak vám mohu poradit, kde se v zácpě otočíte s deseti metrovim žebříkem neseného na rameni
7.10. | 23:11 Vecny Remcal
3
Náhlasit nevhodný komentář
Dolínek - největší škůdce na magistrátu. Kam si ten piitomec založil mozek ?
7.10. | 21:49 azylpraha10
-1
Náhlasit nevhodný komentář
http://www.azyl-praha10.cz
7.10. | 20:31 allanaldik
8
Náhlasit nevhodný komentář
Vydelavat se musi.jednou uz je oskubali.ted potrebuji skubat dalsi a vice a vice.cim vic aut tim vic plateb.rezidenti beste se bodnout parko ani je ted pro vsechny pres e tak jako drive.vas prazany uz oskubali a ted se pusti do vsech bez vyjimky prazak ci prespolni platit se musi aby bylo na odmeny