Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.5. 2017 21:02
přehled co nás čeká?

Změny od května: Zákaz kouření v hospodách i tučné náhrady mzdy!

Zdroj: TV Nova

Květen s sebou přináší hned několik velkých změn, které se dotknou nás všech. Jednou z horkých novinek je třeba zavedení protikuřáckého zákona, který plošně zakáže kouření v hospodách a restauracích. Čekají nás ale i změny v podobě rychlejších cest do Chorvatska nebo velmi štědrých náhrad mzdy až 120 tisíc korun.

Zákaz kouření na veřejnosti

 

Kuřáci si v restauracích a dalších pohostinských zařízení od konce května už nezapálí. Na Světový den bez tabáku (31. 5.) vejde v účinnost protikuřácký zákon, který zakazuje kouření jak ve vnitřních prostorách restaurací, tak třeba v divadlech, kinech či nekrytých částech zastávek hromadné dopravy. V pohostinství budou nově moci lidé používat jen vodní dýmky a elektronické cigarety, i ty budou ale zakázané v nemocnicích, školách nebo nákupních centrech.

 

 

Místa, kde je úplný zákaz kouření klasických cigaret: restaurace, bary, vinárny, kavárny, čajovny, kina, divadla, koncertní a výstavní síně, sportovní haly, nekryté části zastávek hromadné dopravy, zoologické zahrady kromě vymezených míst

 

Místa, kde je zákaz i inhalování z e-cigaret: nemocnice, školy, nákupní centra kromě vymezených míst, prostředky veřejné dopravy, zábavní zařízení, sportovní haly, dětská hřiště

 

 

lud TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

1.5. | 07:24 Roman Nemergut
39
Protikuřácký zákon je největší pííčovina na světě!! Stát nemá co nařizovat ...
1.5. | 09:53 Ludmila Sigmundova
-9
Zajímavé,že v jiných evropských zemích to funguje,a žádný problém s tím ...
3.5. | 18:20 stanislav7777
3
Ještě jsem neslyšel,že se někdo rozvedl kvůli cigaretam u chlastu je to pravidlo, jsem nekuřak a řídím se pravidlem "nech brouka žít" cigareta do hospody patří!
2.5. | 18:51 zacotomame
3
Souhlasím s těmi, kdo říkají, ať chodí nekuřaci do nekuřáckých hospod. Doufám, že to brzo bude možné.
2.5. | 18:49 zacotomame
-1
Novus, jestli se uživí, nebo ne se teprve uvidí. Někteří to možná zabalí, ale kupř. v Hradci Králové je spousta nekuřáckých hospod a obvykle je problém sehnat místo. Jsem rovněž nekuřák a fakt mně serre, když po obědě v restauraci smrdí i můj malý syn jak popelník.
2.5. | 12:18 Roman Skala
4
Kdo zakázal politikům přemýšlet? Přiznejte se!
2.5. | 09:46 satanastatavas
3
Zaco---ja bydlim v male vesnici tak s 800 lidmi.Jsem tu 8 let a ze ctyr hospod na zacatku zbyly dve ktere oteviraji vecer v 8 a kam chodi max.turiste jedouci okolo..Normalni lide si vozi basy piv domu a hospodskou atmosferu si uzivaji na zahrade u grilu..Co mysis, cim to asi je?
2.5. | 09:19 satanastatavas
2
Zaco,,,Trh vse vyresi!!! Ne? To uz neplati? Proc tam nemate zadnou nekurackou hospodu nevim, ale asi byse neuzivila..Urcite, Cukraren Mekacu a jinych sterilnich podniku kam jiste taky nikdo, kdo si chce dat cigarko nechodi..A musi se stim smirit! Ja sam jsem zaprisahly nekurak!
1.5. | 22:38 zacotomame
2
Trepifajxle, v městečku, ve kterém bydlím je 33 hospod, restaurací, barů, nonstopů a jeden motorest. Všechny jsou kuřácké. Příjde ti to vůči nekuřákům spravedlivé? Já musím zajet s rodinou na oběd do 21km vzdáleného města, abychom po návratu všichni nesmrděli jako popalník. Je to fér?
1.5. | 20:14 Jan Konvička
6
tak a teď mohou nekuřáci v pohodě bumbat v hospodách jen jsem zvědavý co na to majitele u nás v hospodě je návštěvnost tak malá a jak nám zakážou kouřit tak tam nebude nikdo
1.5. | 20:09 Zzuzik Švastová
4
a jak je to s tím alkoholem? zákaz prodat alkohol lidem pod vlivem platí jen pro restaurace atd nebo i obchody?
1.5. | 19:58 Marek Dvorský
1
Ludmila Sigmundová: Zajímavé, že se pořád jinými státy ohánějí především nádražní rozkuřovačky nemytých ocasů.