Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.9. 2017 18:02
chtěli na něj převést dluh

Zmlátili ho a tři dny drželi v kůlně. Soud je odsoudil za vydírání

Zdroj: TV Nova

U olomouckého soudu dnes skončil případ vydírání, těžkého ublížení na zdraví a pokusu o vraždu. Podle žalobkyně ho má na svědomí trojice mladých mužů, kteří podvedli svého kamaráda, brutálně ho zbili, unesli, věznili a nakonec ještě zastrašovali. Dva útočníci půjdou do vězení, třetí vyvázl s podmínkou.

Případ se stal v létě roku 2014 na Šumpersku. Kamarádi tehdy 24letého Davida zfalšovali smlouvu na odběr elektřiny a jako odběratele uvedli jeho jméno. Když se na nedoplatek za více než 16 tisíc přišlo, chtěli po něm uznání dluhu a stažení trestního oznámení.

 

Kamaráda poté vylákali do lesa, kde ho brutálně napadli. Dřevěným hranolem mu způsobili rozsáhlá zranění hlavy, mnohočetné zlomeniny v obličeji i v lebeční oblasti a poškození mozku. Poté ho tři dny ukrývali v zahradní chatce a v bytě jednoho z kumpánů.

 

 

Jakmile zjistili, že je pohřešovaný, zavezli ho domů, kde ho nechali přede dveřmi. Útočníci pak za ním chodili i na návštěvy do nemocnice a podle policie ho tam zastrašovali. David má dodnes zdravotní následky a trauma.

 

Soud ale nakonec jednání mužů překvalifikoval na zločin vydírání. Marek Zifčák proto dostal souhrnný trest sedmi a půl roku, Lukáš Štricz si má odsedět pět let. Dosud bezúhonný Petr Eliáš odešel s podmínkou.

kik, Zdeněk Čík TN.cz

Diskuze

19.9. | 18:37 Jan Kotlej
0
Náhlasit nevhodný komentář
Dobrý den vážení, tak soud sice vynesl trest,ale mne by zajímalo kdyby se toto stalo dítěti soudce který toto soudil jestli by toto odsouzení bylo tak směšné (můj názor)za takovýto trestný čin.