Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.9. 2017 18:02
chtěli na něj převést dluh

Zmlátili ho a tři dny drželi v kůlně. Soud je odsoudil za vydírání

Zdroj: TV Nova

U olomouckého soudu dnes skončil případ vydírání, těžkého ublížení na zdraví a pokusu o vraždu. Podle žalobkyně ho má na svědomí trojice mladých mužů, kteří podvedli svého kamaráda, brutálně ho zbili, unesli, věznili a nakonec ještě zastrašovali. Dva útočníci půjdou do vězení, třetí vyvázl s podmínkou.

Případ se stal v létě roku 2014 na Šumpersku. Kamarádi tehdy 24letého Davida zfalšovali smlouvu na odběr elektřiny a jako odběratele uvedli jeho jméno. Když se na nedoplatek za více než 16 tisíc přišlo, chtěli po něm uznání dluhu a stažení trestního oznámení.

 

Kamaráda poté vylákali do lesa, kde ho brutálně napadli. Dřevěným hranolem mu způsobili rozsáhlá zranění hlavy, mnohočetné zlomeniny v obličeji i v lebeční oblasti a poškození mozku. Poté ho tři dny ukrývali v zahradní chatce a v bytě jednoho z kumpánů.

 

 

Jakmile zjistili, že je pohřešovaný, zavezli ho domů, kde ho nechali přede dveřmi. Útočníci pak za ním chodili i na návštěvy do nemocnice a podle policie ho tam zastrašovali. David má dodnes zdravotní následky a trauma.

 

Soud ale nakonec jednání mužů překvalifikoval na zločin vydírání. Marek Zifčák proto dostal souhrnný trest sedmi a půl roku, Lukáš Štricz si má odsedět pět let. Dosud bezúhonný Petr Eliáš odešel s podmínkou.

kik, Zdeněk Čík TN.cz