Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 24.4. 2018 13:27
Byl i spisovatel

Známý režisér zemřel při nehodě autobusu! Natáčel i s Trojanem

Zdroj: TV Markíza

Při pondělní nehodě autobusu s kamionem na středním Slovensku zemřel i známý spisovatel a režisér Peter Krištúfek. Spolupracoval i s českými herci - například Ivanem Trojanem a Janou Hlaváčovou. Bylo mu 44 let.

Pod Krištúfkovou taktovkou si Trojan s Hlaváčovou zahráli v roce 2011, kdy natáčel psychologický thriller Viditelný svět. Šlo o příběh čtyřicátníka, který sleduje jiné lidi a parazituje na jejich životech. Kromě něj režíroval Krištúfek i film Slovensko 2.0 či dokumenty.

 

Smrt Petera Krištúfka potvrdil slovenskému deníku Sme vydavatel Koloman Kertész Bagala, u kterého režisér a spisovatel debutoval. Postupně u něj vydal čtyři knihy, v současnosti pracoval na románu. Chtěl také zfilmovat svou novelu Ema a smrtihlav.

 

14

GALERIE: Autobus na Slovensku narazil do náklaďáku

Zdroj: Policie SR

Autobus na Slovensku narazil do náklaďáku - 3

Hodnocení:

 

Krištúfek byl jednou ze dvou obětí pondělní srážky autobusu a kamionu nedaleko Banské Bystrice. Řidič autobusu na rychlostní silnici R1 zřejmě nedobrzdil a zezadu narazil do návěsu. Režisér i 29letá žena, kteří zemřeli, cestovali na předních sedačkách.

 

 

Při nehodě se zranilo dalších dvanáct lidí, z toho dva těžce. V autobusu byli zaklínění a museli je vyprostit přivolaní hasiči. Kabina autobusu zůstala zcela zdemolovaná a "napasovaná" v zadní části kamionu.

epa TN.cz
Reklama