Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 17. 5. 2018
Trh práce

Zoufalé firmy zaměstnávají seniory, o které jinak příliš nestojí

Senior s telefonem
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační snímek

Ještě nedávno měli lidé krátce před důchodem problém sehnat práci a děsili se toho, aby se jich firma těsně před penzí nezbavila. Nyní je díky velmi nízké nezaměstnanosti situace přesně opačná a řadu firem zachraňují právě starší lidé.

A do práce se v poslední době vrací i řada seniorů, kteří už si užívají zaslouženého důchodu. Jak píše deník Právo, starší Češi jsou často tím jediným, co udržuje některé firmy v chodu.

 

Podle novin navíc senioři vezmou zavděk i pozicemi, nad kterými mladí ohrnují nos. A seženou práci i mimo velká města. Do venkovské ordinace teď například nastupuje sedmdesátiletý lékař Kamil. Mladšího doktora tam prý marně shánějí už několik let.

 

Sedmašedesátiletá Květa se pro změnu nyní vrací do firmy, kde pracovala před nástupem do penze. Vypomůže tam přes léto a dokonce za lepší peníze než mívala dřív.

 

 

Dva miliony českých důchodců se tak podle deníku stávají jakýmsi rezervoárem pracovní síly. Aktivně jich v Česku nyní pracuje kolem 320 tisíc, přibývá i penzistů-podnikatelů.

pez TN.cz