Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 8. 1. 2013

Ptali jste se na bezpečný nákup auta ředitelky největšího prodejce ojetých vozů

Karolína Topolová - AAA Auto
Zdroj: Mediafax

Nákup ojetého vozu je spojený s řadou rizik, pokud nevyberete dobře, můžete skončit bez auta i bez peněz. Proto je nutné vybírat obezřetně a v těch bazarech, kde vám zaručí původ vozidla a v případě problémů vrátí peníze. V on-line rozhovoru pro TN.cz to uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka největšího prodejce ojetých automobilů v ČR AAA AUTO.

Upozornila, že v „áčkách“ specialisté u všech vozů detailně zkoumají, zda někdo nemanipuloval s identifikačními znaky. „Automobily navíc prověřujeme v řadě databází, takže jen velmi zřídka vykoupíme vůz s právní vadou, i když ani to nelze zcela vyloučit. Proto na všechny naše vozy poskytujeme 100% garanci vrácení peněz v případě, že by byl u vozu zjištěn nějaký právní problém. V takovém případě vrátíme zákazníkovi veškeré peníze, které za něj zaplatil,“ odpověděla Topolová na dotaz čtenáře, který se obával nákupu kradeného vozu. Kontroluje se například, zda vůz není v leasingu nebo v exekuci, nemá falešný rok výroby nebo najeté kilometry či zda VIN kód odpovídá konkrétnímu automobilu. Na vozy je také poskytována dvouletá garance mechanických a elektrických vad.
 

Nejoblíbenějšími ojetinami na českém trhu jsou vozy Škoda, kterých je mezi ojetinami zhruba třetina. Nejžádanější je stříbrná Octavia kombi s dieselovým motorem v ceně od 150 do 200 tisíc korun. Vzrůstá také obliba zánovních vozů do dvou let stáří. Zhruba polovina lidí si kupuje ojetá auta na splátky.
 

Top 5 nejprodávanějších značek doplňují VW, Ford, Renault a Peugeot, které tvoří dalších 39 %. V modelech vedou Škoda Fabia, Škoda Octavia, Ford Focus, Ford Mondeo, Opel Astra, VW Passat, Renault Megane, VW Golf a Peugeot 307. Dieselová vozidla představují 46 %, zatímco benzinová 54 %, ale jsou zastoupeny i hybridy nebo vozy s pohonem na LPG.
 

Nejlepším obdobím pro nákup je paradoxně začátek roku, protože bazary u vozů snižují ceny, jelikož jsou z psychologického hlediska o rok starší. „U nás jsme například na všech devatenácti pobočkách po celé republice plošně snížili ceny u všech 6000 vozů o 10-30%,“ uvedla Topolová.
 

PR Tisková zpráva
Reklama