Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.10. 2012 11:48

SANEP: Které autobazary jsou v Česku nejlepší?

Autobazar
Zdroj: Mediafax

Jaký autobazar dosáhl nejlepšího hodnocení v oblasti důvěryhodnosti? Tomu se věnuje nejnovější průzkum společnosti SANEP. Mezi další bodované kategorie patřily: spokojenost s vozem, kvalita obsluhy, služby autobazaru, spokojenost s reklamacemi, pestrost nabídky vozů či nabídka finančních služeb.

V otázce důvěryhodnosti byl nejlépe hodnocený autobazar AAA Auto v průměru s 3,5 bodu (kdy 1 je nejlepší zkušenost a 10 nejhorší zkušenost). Za ním se v pomyslném žebříčku umístil autobazar Auto Esa s 3,8 bodu, autobazar MamaCar s 5,1 bodu a Štěpánek Auto s 6,9 bodu.

 


V porovnání s největšími autobazary Je pak zajímavým výsledkem umístění autobazaru Štěpánek Auto v otázce informování klientů o cenách vozů. Umístil se na prvním místě a získal 26,7 procenta hlasů dotázaných.
 

 

V ostatních oblastech, tedy v otázce důvěryhodnosti, spokojenosti s vozem, kvalitou obsluhy, služeb autobazarů, spokojenosti s reklamacemi, pestrosti nabídky vozů, podávání užitečných informací a nabídkou finančních služeb, obsazoval první místo vždy autobazar AAA Auto. Za ním se pravidelně umísťoval autobazar Auto Esa.
 

 

"AAA Auto má jasnou výhodu v množství poboček po celé České republice, čímž je zajištěna nejen dobrá známost značky, ale znamená to i další prodejní výhody. Společnost například může cílit nabídku na jednotlivé regiony podle preferencí tamních řidičů nebo převážet vozy z pobočky na pobočku, pokud si zájemce vyhlédl vůz vystavený jinde. Velký počet prodaných vozidel pak znamená i řadu poznatků, které autobazar archivuje, a jsou k dispozici, pokud se vůz v budoucnu na prodejní plochu opět vrátí," uvedl k výsledkům průzkumu motoristický novinář a automobilový závodník Milan Jirouš.
 

 

Průzkum se zaměřil na hodnocení a srovnání čtveřice autobazarů, které mají masivní reklamní podporu, největší nabídku vozů a dlouhodobou existenci. Konal se ve dnech 5. až 14. září 2012 na vybrané skupině 12 983 respondentů starších 18 let.

 

Výsledky vycházejí v případě hodnocení jednotlivých autobazarů pouze z názorů respondentů, kteří mají bezprostřední nebo osobní zkušenost s daným autobazarem. Srovnání jednotlivých autobazarů pak vychází z hodnocení 649 respondentů, kteří mají osobní nebo zprostředkovanou zkušenost se všemi uvedenými autobazary.
 

Tisková zpráva

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

29.6. | 11:15 Anetka Tibenská
3
Když jsme se s manželem rozhodli, že koupíme auto, bylo nám vzhledem k naší ...
1.10. | 14:56 Gabriela Křivková
-2
Za sebe můžu říct, že s koupí auta v AAA jsem naprosto spokojena. Auto je v ...
18.12. | 09:19 blazz8
0
Náhlasit nevhodný komentář
Víc poboček po republice = můžou tlačit ceny dolů. Kdyz kupujem auto, většinou alespon jedno z uzsiho vyberu je od nich
26.11. | 22:02 klanovahana
0
Náhlasit nevhodný komentář
Dobrý den, my pokaždé koupili auto na stránce http://autobazar.biginzerce.cz. Je zde nepřeberné množství inzerátů, takže je z čeho vybírat. Doporučuji každému.
26.9. | 14:15 lampickar
2
Náhlasit nevhodný komentář
Kdysi jsem na ně docela nadával, ale poslední 2-3 roky se dost zlepšily
25.9. | 10:23 radkein
0
Náhlasit nevhodný komentář
jak by na tom bylo hodnocení dnes, že? o mamacar jsem ted cetla dost negativni recenzi, a v auto esa mam negativní recenzi osobní, takze tezko rict,...jestli jsem jen měla smulu a nebo je to pravda....
14.5. | 21:19 fulikula
0
Náhlasit nevhodný komentář
Je i nějaký novější žebříček? Docela by mě zajímalo, zda se něco změnilo. S ackama problém nemám
23.12. | 19:35 liborek78
1
Náhlasit nevhodný komentář
Podle mě jsou taky v pohodě a přijdou mi důvěryhodnější než většina jiných. Co asi ne každý skousne je tvrdé vyjednávání, mě dali nejlepší nabídku až jsem byl na odchodu, to může hodně lidí urazit.
26.10. | 09:14 Tomas Novák
0
Náhlasit nevhodný komentář
jak již jsem psal osobní zkušenost mám dobrou. každý, kdo si nové auto chce pořídit ojeté byl měl počítat s tím, že použité auto se může pokazit. A prodejce to ani nemusel vědět, že nějakou vadu měl. Při koupi bych s sebou bral raděj mechanika.
16.8. | 16:25 karelvot
1
Náhlasit nevhodný komentář
Po špatné zkušenosti s no name bazarem už nikdy víc. U AAA se v pohodě dá vybrat skvělé auto, navíc má garanci původu. Také jsem s tímto bazarem spokojený.
8.7. | 15:29 Tomas Novák
2
Náhlasit nevhodný komentář
Máme Sharana z AAA auto a taky jsme spokojení. Jezdíme druhý rok bez závad.
4.2. | 19:15 Skelová Martina
1
Náhlasit nevhodný komentář
Není divu, že se tu objevují jména bazarů, jako například AAA, která májí pobočku v každém větším městě a jejich výběr vozidel je opravdu velký. Jsou na ně slyšet různé názory, ale ze svého blízkého okolí jsem postřehla hlavně ty pozitivní.