Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 12. 10. 2014
Tip na lepší bydlení

To je krása! Podívejte se, jak obyčejný byt vylepší fototapety!

Objevte kouzlo fototapet 02
Zdroj: oficiální zdroj
Objevte kouzlo fototapet 02
Témata:

Tapety jsou v současnosti velkým hitem. A obří fototapety přímo vedou.

Dávno jsou pryč časy, kdy existoval pouze jeden druh tapet s jediným vzorem. Dnes nám výrobci a designéři nabízejí širokou nabídku tapet z různých materiálů a se všemi možnými vzory, barvami i velikostmi.

 

Jejich popularita souvisí s tím, že jde o velmi zajímavé, přiměřeně cenově náročné a snadno aplikovatelné řešení, jak vylepšit prakticky jakýkoliv prostor. Tapety se hodí zkrátka úplně všude.

 

17

Galerie: Fototapety

Zdroj: oficiální zdroj

Galerie: Fototapety - 5

Hodnocení:

 

Fototapety podle vašich představ

 

Velkoformátová fototapeta je součástí moderního způsobu bydlení. Dokáže interiéru dodat potřebnou hloubku, opticky jej zvětší i zútulní a samozřejmě z něj také udělá unikát. A to zvlášť v případě, kdy se rozhodneme na zeď nebo na nábytek nalepit fototapetu s vlastním motivem.

 

Také fototapety podléhají jistým trendům. V současné době vedou především zvětšeniny. Ty najdeme v ložnicích, kuchyních i koupelnách. Do interiéru totiž dokáží přinést optimismus léta i v tuhé zimě, Eiffelovku i do pražského bytu nebo zasněžené hory do koupelny. Mezi oblíbené motivy patří zvířata, květiny či zajímavé přírodní scenérie.

 

Lepení tapet není těžké

 

Fototapety se na zeď nebo nábytek aplikují podobně jako klasické tapety. V první řadě je důležité změřit místo, kam tapetu umístíme a připravit jej. To znamená odstranit veškeré nerovnosti, puklinky a nečistoty. Povrch, na který budeme fototapetu lepit, musí být suchý. Ještě před samotnou aplikací je nutné nechat tapetu adaptovat na okolní prostředí – na jeho vlhkost a teplotu. V tomto ohledu je nejsnazší řídit se návodem, který je uvedený na obalu výrobku.

 

Objevte kouzlo fototapet 01
Zdroj: oficiální zdroj Objevte kouzlo fototapet 01

 

Pokud je povrch připraven, vyznačíme si prostor, kam tapetu budeme lepit. Pokud bychom ji nalepili křivě nebo by na jejím povrchu zůstaly vzduchové bubliny, celý efekt tím zkazíme. Pak stačí rozmíchat tapetové lepidlo a začít s lepením. Po přiložení tapety ke stěně vyhlazujeme povrch směrem dolů a vzduch můžeme vytlačit od středu tapety ke stranám.

 

mea TN.cz