Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 29.3. 2013 17:13
Lidská lhostejnost v akci

Turistku oloupil hrubián na peronu metra, nikdo jí nepomohl

Zdroj: Policie ČR

Pražští kriminalisté velmi rychle dopadli lupiče, který včera ráno v metru přepadl s nožem mladou anglickou turistku. Nejhorší je, že na nástupišti stála spousta lidí, kteří nikomu nepomohli.

Lupič se na Angličanku vrhnul před pátou ráno ve stanici Náměstí republiky.


"K turistce čekající na vlak přistoupil muž, který v ruce schované za zády třímal nůž. Dívku se snažil oslovit, ale ta mu kvůli jazykové bariéře nerozuměla a snažila se od něj odstoupit. To zřejmě pachatele rozlítilo a zmiňovaný nůž jí namířil na břicho a začal se sápat po jejím batohu," popsal útok mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.


Vyděšená turistka batoh sundala a otevřela, aby si ho lupič mohl prohlédnout. Ten Britce ukradl všechny peníze, prsten a mp3 přehrávač.


"Poté dívku navíc uchopil za ruku a snažil se jí z peronu doslova odtáhnout. V tu chvíli se ale začala intenzivně bránit a lupiče nakopla. Ten ji v tu chvíli pustil a z místa utekl," doplnil Hulan.

  

 
Kriminalistům trvalo 15 hodin, než agresora chytili a našli u něj všechny věci. Pětatřicetiletému Slovákovi teď hrozí až desetileté vězení.


"Za zmínku také stojí, že se popsaný incident odehrál na peronu metra, kde byla celá řada dalších cestujících. Bohužel, ani jeden z nich přepadené dívce volající o pomoc nepomohl," uzavírá Hulan.

pez TN.cz