Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.7. 2009 21:02

VIDEO: "Atentát“ na pražské metro. Vandalové zničili poslední jízdu

Zdroj: pro TV Nova Tomáš Krčál

Při poslední jízdě soupravy metra sovětské výroby se děly věci. Cestující museli z vozu vystoupit.

Legendární souprava sovětské výroby měla dnes absolvovat poslední jízdu. Ve stanici metra B Lužiny na ni ale hodili tři útočníci krabici s plehovkami plnými barev.

Zdroj: TV Nova

Všichni výtečníci patřili k věkově mladším. Přední část vlaku metra tak byla celá zašpiněná od modré, žluté a zelené barvy. Jak viděl útok strojvedoucí se podívejte na videu pod titulkem článku.


Strojvedoucí soupravu okamžitě zastavil a donutil pasažéry vystoupit. Poslední cestu staré soupravy si nechtěli nechat ujít ani lidé, kteří nebydlí v Praze. Pro ty se stala jízda zlým snem.

Na starou soupravu metra letěla barva
Zdroj: pro TV Nova Tomáš Krčál Na starou soupravu metra letěla barva

 

Byli jste ve stanici metra Lužiny v osudný moment, kdy vandalové zaútočili na historickou soupravu? Pošlete nám fotografie a videa s názvem Metro na e-mail michal.kratochvil@nova.cz. Děkujeme.

 

"Po incidentu odjela souprava do depa ve Zličíně," řekl tn.cz mluvčí pražského dopravního podniku Ondřej Pečený.

 

Soupravy 81-71 v pražském metru končí po 31 letech provozu. Nahradí je modernizované verze těchto vlaků. Při rekonstrukci ze starých typů zůstávají jen podvozky a některá vnitřní zařízení. Zbytek včetně interiérů se kompletně obnovuje.


Většina z 507 vozů sovětské výroby, které pražský dopravní podnik nakoupil, se modernizovala a stále jezdí. Pět zbývajících se sešrotuje, tři poputují jako exponáty do muzeí a dalších pět bude sloužit jako historická souprava při různých oslavách.

ora s přispěním Michala Kratochvíla TN.cz

Diskuze

3.7. | 12:19 fisity
0
A to eště můžem být rádi, že sověti dělali pevný přední skla... Kdyby ta jedna plechovka, co upustili přímo na sklo, prolitla do kabiny, mohlo být hodně zle...
2.7. | 23:54 mikydopravak
0
ani b ych se nedivil kdyby DPP už podobní akce neďelal.ale zase nesmíme házet všechny do jednoho pytle.
2.7. | 23:35 mikydopravak
0
MHD miluji a toto mě fakt dost pobřouřilo.
2.7. | 23:34 mikydopravak
0
jasní je žeje to škoda a docela mě to mrzí poslední jízda je odtoho aby se oslavyla a ne proto aby se souprava zdemolovala .
2.7. | 23:31 mikydopravak
0
zpráva pro pietro23 jak to je myšleno zásah potopeno:D udělals to snad ty
2.7. | 23:30 mikydopravak
0
zpráva pro bborovicka plně stebou souhlasím. mohl to být ´kdokoli.
2.7. | 23:27 mikydopravak
0
správa pro gerda zas neházej všechny do jednoho pytle.komunisti taky byli a nikdo neříká že si byl taky komunista.
2.7. | 23:21 mikydopravak
0
zprava proinriskakyblikova psala jsi do Čech nebo na slovensko UNÁS SE MLUVÝ ČESKY ty tvoje kraksny tu máme Třicet let a do dnes jezdý bez poruchi.nikdo tě nenutil jezdit z rovna metrem.autobusů se nebojíš co když se vybourá a tramvaj múže schořet nevycházej z domu co když na tebe spadlo ...
2.7. | 23:08 mikydopravak
0
U vás metro neni tak nezáviď .
2.7. | 23:06 mikydopravak
0
proč ostravák nešbo brňák může to bý zprava pro imriskakyblikova Psala jsi do Čech, nebo na Slovensko? Tady se mluví česky! Ty tvoje kraksny tu jezdý třicet let a bez poruchy. Tak neříkej jak se rozbíjí. Nikdo tě nenutil s nimi jezdit.