Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 8. 10. 2013
osvobozující verdikt

Autem zabil dvě děti. Je nevinný, měl epileptický záchvat, rozhodl soud

Nehoda v Sobotce
Zdroj: TV Nova / isifa / MAFRA / Michal Klíma
Fotografie z nehody a pomníček malých brášků

Státní zástupce zastavil stíhání řidiče osobního auta, které v květnu v Sobotce na Jičínsku srazilo a usmrtilo dvě děti. Podle zdravotního posudku měl řidič při nehodě akutní epileptický záchvat a nemohl jí nijak zabránit.

Usnesení zatím není pravomocné, ještě ho přezkoumají vyšší orgány, informoval dnes server idnes.cz. Podle státního zástupce Petra Krupky byl muž v okamžiku nehody zcela nepříčetný. "Stíhání bylo zastaveno, a to na základě výsledků speciálního neurologického posudku, který konstatoval, že muž utrpěl akutní epileptický záchvat," uvedl Krupka.
 

 

"V momentě nehody podle kriminalistů nedisponoval rozpoznávacími a ovládacími schopnostmi," uvedla mluvčí jičínské policie Hana Klečalová.
 

19

GALERIE: Tragédie v Sobotce

Zdroj: isifa/MAFRA/Michal Klíma

Pomníček mrtvých brášků v Sobotce - 2

Hodnocení:


 

Třiašedesátiletý řidič osobního auta, který jel s přívěsným vozíkem naloženým dřevem směrem od Staňkovy Lhoty do centra Sobotky, vyjel z nezjištěných příčin na chodník a trávník, kde narazil do chlapců ve věku čtyři a šest let.
 

Automobil v jízdě pokračoval ještě zhruba dalších 140 metrů. Policie muže obvinila z přečinu usmrcení z nedbalosti, v případě prokázání viny mu hrozilo až šestileté vězení.

tn.cz / ČTK / gar
Reklama