Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 22. 9. 2014
Poprvé promluvila

Bála jsem se, že mě přijde dorazit, popsala Martina útok kyselinou

Muž, který podle policie polil Martinu kyselinou
Zdroj: TN.cz

Martina z Plzně, kterou podle policie polil její bývalý přítel kyselinou, poprvé mluvila s novináři. Jak vzpomíná na útok, který ji připravil o oči i obličej? A čeho se nejvíc bojí?

Šestadvacetiletá Martina už je několik měsíců v nemocnici. Má neustálé bolesti, které zvládá jen díky lékům, oslepla a kyselina jí zničila obličej.


Teď poprvé mluvila s novináři. A z její výpovědi vstávají vlasy hrůzou. "Pro mě to byla především velká úleva, protože devět měsíců jsem žila v neustálém strachu, že se pachatel vrátí a svůj čin dokončí. Teď se cítím bezpečněji,“ cituje Martinu deník Právo. Žena tak popsala pocit, který zažila, když zjistila, že útočník je za mřížemi.


Martina si ovšem uvědomuje, že ať už bude trest pro jejího expřítele jakkoli tvrdý, jí to nijak nepomůže.


"Před útokem jsem vedla aktivní společenský život, chodila do práce, sportovala, pomáhala zraněným a opuštěným zvířatům, chtěla budovat rodinu. Nyní se můj život změnil v neustálou tmu a každodenní martyrium bolesti a léčebných procesů," svěřila se mladá žena.


A to není všechno. Od děsivého kyselinového útoku se Martina bojí jízdy autem, děsí se všech cizích lidí a mužských hlasů. Ale přesto se nevzdává a i když má spoustu trvalých následků, je odhodlaná bojovat dál.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Dívky popálené kyselinou nafotily unikátní projekt, podívejte se

Modelka znetvořená kyselinou Katie Piper porodila dceru

pez TN.cz
Reklama