Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.3. 2012 11:53

Bezohledný řidič zabil chodce vedoucího kolo. Od sraženého ujel!

Přejel cyklistu a ujel
Zdroj: Mediafax
Neznámý řidič zabil muže, který šel po silnici a vedl kolo. Od nehody ujel. Ilustrační foto

Po řidiči, který v pondělí večer u obce Církvice na Kutnohorsku zabil dvaapadesátiletého muže s kolem a od nehody ujel, pátrají policisté. Od nehody ujel i řidič ve Vyškově, který srazil ženu.

Zatím neznámý řidič zabil cyklistu v pondělí večer, krátce před dvacátou hodinou u motorestu Vosrkáč na silnici I/38. "Chodec šel pravděpodobně po krajnici vlevo ve směru Kolín – Čáslav, a po své levé straně nejspíš vedl jízdní kolo. Řidič auta do něj pravděpodobně narazil, ale nezastavil a z místa nehody okamžitě ujel," popsala nehodu policejní mluvčí Vendulka Marečková. Zraněný muž zemřel na místě.


Policisté se obracejí na veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání po neznámém řidiči. Jakékoliv informace přijmou na tísňové lince 158, nebo na telefonu 974 875 320, případně na nejbližší policejní služebně.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Řidič srazil chodce a ujel! Muž v nemocnici zemřel!

 

 

Řidič srazil ženu při couvání a ujel
Od nehody v pondělí ujel i řidič auta, který ve Vyškově přejel ženu. Policie později devětadvacetiletého řidiče našla a dechová zkouška u něj prokázala alkohol, informovala v úterý agenturu Mediafax vyškovská policejní mluvčí Alice Navrátilová.


Nehoda se stala v pondělí odpoledne v ulici Marie Majerové. "Žena přecházela vozovku a srazil ji řidič, který couval. I když ujel, policisté jej našli, a naměřili mu přes půl promile alkoholu. Muž to vysvětlil požitím až po dopravní nehodě, a tak následoval odběr krve," řekla Navrátilová.


Kromě dopravních přestupků se bude muž zpovídat z ublížení na zdraví z nedbalosti a neposkytnutí pomoci.

maš tn.cz / Mediafax