Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.4. 2012 13:42

Potvrzeno: Bratr Denisky (†11) si za její vraždu odsedí devět let

Vrchní soud v Olomouci v úterý poslal sedmnáctiletého mladíka, který podle obžaloby loni v červenci v Krnově ubodal svoji o pět let mladší sestru, na devět let do vězení.

Potvrdil tak rozsudek krajského soudu. Vrchní soud zamítl odvolání obhájce obžalovaného jako nedůvodné. "Krajský soud správně dovodil otázku viny a výše trestu byla zcela spravedlivě určená. Nebylo důvodu do rozsudku zasahovat," řekl mluvčí vrchního soudu Petr Angyalossy.
 

Tragédie se stala loni o prázdninách v Krnově v bytě v Hlubčické ulici v době, kdy rodiče byli v práci. Obviněný mladík sám tehdy zavolal sousedy s tím, že je jeho sestra pobodaná. Policie nakonec z vraždy jedenáctileté dívky obvinila právě jejího bratra.
 

ČTĚTE TAKÉ:
Brutální vrah sestry stojí před soudem! Denisku (†11) ubodal

 

Chlapec se u krajského soudu částečně přiznal. Tvrdil, že zrovna umýval nádobí a sestra na něj od počítače pokřikovala, že je blbý. Pak utíral nůž a na další průběh událostí si údajně nepamatuje a vzpomíná si jen na to, že když se probral, sestra už byla mrtvá.
 

Dívka měla na těle 15 bodných a osm řezných ran, nejvíce v oblasti krku a hrudníku. Intenzita útoku byla velká, došlo k opakovanému poranění žeber. Obžalovaný se v soudní síni vzdal práva na odvolání, mírnější trest žádal jeho obhájce. Vrchní soud však potvrdil devítiletý trest, vzhledem k věku obžalovaného bylo jednání neveřejné.
 

cob tn.cz / Mediafax