Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.6. 2010 19:41

Bratři Olahovi půjdou za vydírání kladenských podnikatelů do vězení

Zdroj: TV Nova

V kauze vydírání kladenských podnikatelů padly u Okresního soudu v Kladně po letech tresty. Pavel Dezider Mezei a Ivan Wait, kteří se dříve jmenovali Olahovi, byli odsouzeni za vydírání na čtyři a dva roky do vězení.

Podle obžaloby muži pod hrozbou fyzického násilí vybírali takzvané výpalné od provozovatelů kladenských barů a heren. Obhajoba výpovědi podnikatelů napadala a tvrdila, že jsou vymyšlené.
 

PODÍVEJTE SE, JAK PŘÍPAD OKOMENTOVALA STÁTNÍ ZÁSTUPKYNĚ:


 

"Výpovědi svědků byly podrobné, takto nevypadají smyšlené výpovědi. Navíc jsou podpořeny nepřímými důkazy," řekl dnes soudce.

PSALI JSME:

Případ bratrů Olahových znovu otevřen!
 

Kauza se u soudu probírá již šestým rokem a do dnešního dne nebyla pravomocně ukončena. Kladenský soud v minulosti vynesl několik zprošťujících rozsudků, soud vyšší instance je ale pokaždé zrušil. Případ proto dostal na starosti jiný soudce a celé dokazování se provádělo znovu. Svědci ale již nebyli znovu předvoláni, soudce pouze četl jejich dřívější výpovědi.
 

PODÍVEJTE SE, JAK SE K PŘÍPADU VYJÁDŘIL JEDEN Z OBŽALOVANÝCH:


 

Bratry zatkla policejní zásahová jednotka v roce 2004 při akci Lignit. Při domovní prohlídce u nich policisté našli luxusní auta, stovky tisíc korun a různé střelné zbraně i baseballové pálky se stopami krve. Obžaloba byla podle státní zástupkyně založena na čtyřech skutcích, jimiž se bratři údajně obohatili zhruba o dva miliony.
 

Jeden z poškozených v minulosti tvrdil, že bratrům měsíčně platil až 40.000 korun. Údajně mu hrozili rozbitím automatů, zapálením auta a fyzickým násilím. Krátce poté, co přestal platit, jeho diskotéka lehla popelem. Dalšímu z podnikatelů bratři údajně vyhrožovali, že ho zmlátí a zavřou do sklepa. Mířili mu také do obličeje a pak vystřelili do zdi.
 

tn.cz / ČTK
Reklama