Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 25. 4. 2014
Zmlátili dva muže

BRUTÁLNÍ NAPADENÍ na pražském parkovišti! Poznáte útočníky?

Identikit útočníka - podle napadeného
Zdroj: Policie ČR

Trojice mužů napadla otce a přítele dívky, která na parkovišti lehce ťukla dveřmi do zpětného zrcátka jejich vozidla BMW. Jeden z útočníků brutálně napadl otce dívky, druhý pak zbil přítele dívky, který chtěl napadenému pomoci.

Incident se odehrál na parkovišti před supermarketem v pražské Spojovací ulici. Kriminalisté po útočnících od 29. března zatím neúspěšně pátrají.

 

"Když mladá žena vystupovala z octavie, dotkla se dveřmi zpětného zrcátka vozidla BMW, zaparkovaného v jejich těsné blízkosti. Z auta ovšem vzápětí vystoupili řidič, spolujezdec a další muž sedící na zadní sedačce a začali slovně napadat otce studentky. Ten nereagoval, vzal do ruky přepravku s láhvemi a šel si pro nákupní vozík. V ten moment ho ovšem fyzicky napadl spolujezdec z BMW. Nejprve do muže strkal, poté ho ale chytil pod krkem a pěstmi a kopy nejen do hlavy ho několikrát napadl," uvedla policejní mluvčí Jana Rösslerová.

 

Otec dívky si bránil hlavně oblast ledvin, nedávno s nimi byl totiž na operaci. Na pomoc mu přispěchal přítel dívky, toho ale další útočník prakticky okamžitě strhnul na zem.

 

 

"Řidič BMW pak okřikl oba útočníky, aby nastoupili do auta, jinak přijede policie. Nakonec odjel sám a útočníci utekli k nedaleké křižovatce Spojovací a Koněvova. Napadený řidič octavie skončil v nemocnici, kde se podrobil operačnímu zákroku. Zraněný muž měl vyražené dva přední zuby, zlomenou vrchní čelist a zlomený nos," doplnila mluvčí.

 

Specialistům na identifikaci osob se podařilo společně s napadenými sestavit identikit jednoho z útočníků. Jak muže popsala dcera napadeného muže vidíte na následující fotografii.

 

Identikit útočníka - od dcery
Zdroj: Policie ČR

 

"Hledaný mladý muž z identikitu je podezřelý ze spáchání trestného činu těžká újma na zdraví ve stádiu pokusu a za tento skutek mu v případě dopadení a odsouzení hrozí až desetileté vězení," uvedla dále policejní mluvčí.

 

Agresivní útočník by měl mít něco okolo 25 let, vysoký je asi 185 centimetrů, atletické postavy. Má světlou pleť, krátké světlé vlasy a byl hladce oholený. Na vnitřní straně předloktí měl barevné tetování o velikosti asi 10 centimetrů, připomínající lebku. Oblečený byl do světlých džínů a trička.

 

 

Druhý útočník byl zhruba stejně starý, ovšem menšího vzrůstu než jeho kamarád. Je vysoký asi 170 centimetrů, štíhlé postavy. Má krátké hnědé vlasy, na hlavě měl čepici a jeho poznávacím znamením je rovněž barevné tetování na rukou. Všichni hovořili česky a podle svědků z parkoviště by se mělo s největší pravděpodobností jednat o rodilé Pražany.

 

Jak agresivního útočníka popsal sám napadený vidíte na této fotografii:

 

Identikit - útočník
Zdroj: Policie ČR

 

Trojice mužů přijela na parkoviště černým osobním vozem značky BMW, třetí řady. Podle svědků bylo auto osazeno zahraničními registračními značkami, začínajícími písmeny PM-FL a dalšími třemi neznámými čísly.

 

Jakékoliv informace k brutálnímu napadení přijmou policisté na tísňové lince 158.

 

TN.cz
Reklama