Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.11. 2013 20:05
Krádež za milióny

Čeští policisté vypátrali první odcizené letadlo! Pomohl jim speciální systém!

Letadlo
Zdroj: Mediafax

Policisté z protikorupční policie slaví úspěch, díky Schengenskému informačnímu systému totiž po necelých třech týdnech vypátrali odcizené letadlo. Letoun za 6 miliónů korun nalezli na západě Německa.

"Letadlo registrované v České republice v hodnotě přibližně šesti milionů korun, se podařilo kriminalistům z Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality vypátrat na malém letišti na západě Německa. Díky velmi dobré práci policisté z Odboru mezinárodní spolupráce prostřednictvím německé centrály SIRENE, zajistili umístění letadla do policejní úschovy již na konci minulého týdne. Nyní budou cestou justiční spolupráce prováděny další úkony v této věci," uvedla mluvčí policejního prezidia Eva Kropáčová.

 

Letadla se do systému vkládají velmi málo. Od samotného spuštění projektu bylo toto letadlo teprve čtvrtým zavadeným v systému.

 

"Schengenský informační systém v tuto chvíli obsahuje přes padesát milionů záznamů k hledaným osobám a věcem. Díky této rozsáhlé evidenci a spolupráci centrál SIRENE realizují bezpečnostní sbory členských států denně stovky případů vypátrání mezinárodně hledaných zločinců, pohřešovaných dětí, zneužitých dokladů nebo třeba odcizených vozidel," doplnila Kropáčová.

tn.cz / jap
Reklama