Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.9. 2012 13:44
ruce od krve

Tohle jsou nejzrůdnější Češky: Zbytek života stráví za mřížemi

Dana Stodolová, Jaroslava Fabiánová, Romana Zienertová
Zdroj: TV Nova/ Mediafax

V českých věznicích si doživotní tresty odpykávají dvě ženy. Brzy se k nim přidá třetí - Romana Zienertová, která zabila své čtyři děti a soud ji dnes potvrdil doživotní trest. Za mřížemi tak doplní další vražedkyně - Danu Stodolovou a Jaroslavu Fabiánovou.

Celkem dvaačtyřicet lidí si v českých věznicích odpykává doživotní trest. Mezi nimi jsou i dvě ženy - Dana Stodolová a Jaroslava Fabiánová. Nově k nim přibyde Romana Zienertová, která zabila své čtyři děti v domě v Širokém Dole na Svitavsku.

 

Zienertovou poslal na doživotí už Krajský soud v Hradci Králové. Proti tomu se však Zienertová odvolala k Vrchnímu soudu. Ten dnes trest na doživotí potvrdil. Zienertová má však možnost po dvaceti letech trestu požádat o podmínečné propuštění.

 

V českých věznicích jsou v současnosti ještě další dvě ženy, které si odpykávají trest na doživotí - Jaroslava Fabiánová a Dana Stodolová. Obě chladnokrevné kriminálnice byly odsouzeny za několikanásobné vraždy.

 

Případ manželů Stodolových

 

Případ brutálních vražd manželů Stodolových otřásl republikou v roce 2003. Dana a Jaroslav Stodolovi promyšleně vraždili staré lidi kvůli majetku. Na místě činu pak vždy fingovali sebevraždu a manipulovali stopy, aby na ně nepadlo podezření. Kriminalisté jejich triky dlouho nemohli prohlédnout a ani lékaři neodvedli zcela dobře svou práci, když opakovaně mylně stanovovali příčiny smrti.

 

Dana Stodolová, Jaroslava Fabiánová, Romana Zienertová
Zdroj: TV Nova/ Mediafax

 

První vraždu spáchali v roce 2001, celkem zabili osm lidí. Vraždící manžele nakonec kriminalisté dopadli ve Středních Čechách, když okradli staršího muže. Dodnes panuje podezření, že spáchali i další zatím neobjasněné vraždy. K prokázání viny manželů Stodolových na těchto případech však policie nemá dostatek důkazů. Odsouzeni k doživotí byli v roce 2004.

 

Podívejte se na reportáž o vraždách manželů Stodolových:

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Vražedkyně dětí si vyslechla trest doživotí, pak zkolabovala. VIDEO

 

Jaroslava Fabiánová

 

Jaroslava Fabiánová alias "vraždící blondýnka" začala svou smrtonosnou kariéru už v 16 letech. Bezcitná dívka se na ulici seznámila se starším mužem, nechala se pozvat k němu domů a tam ho brutálně ubila dvaceti ranami kladivem. Soud ji vyměřil trest na čtyři a půl roku. Po propuštění se živila jako prostitutka. Své klienty ale uspávala a okrádala. V jednom případě ovšem množství uspávacích analgetik přehnala. Klient už se neprobudil a Jaroslava opět putovala do vězení.

 

Podívejte se na reportáž o vraždění Jaroslavy Fabiánové:

 

 

Její třetí obětí byl opět starší muž. Důchodce zabila sekáčkem na maso a jeho tělo přikryla peřinou. Čtvrtou a poslední obětí se stal jedenatřicetiletý muž, kterého Fabiánová ubodala třiceti ranami nožem ve sprše v jeho bytě.

 

Fabiánová podle všech zabíjela muže kvůli své totální nenávisti vůči nim. Podle soudních znalců byla lesbicky orientovaná a nadprůměrně inteligentní. V mládí byla opakovaně znásilněna.

 

Jaroslava Fabiánová - foto2
Zdroj: TV Nova

 

Olga Hepnarová

 

Známý je také případ Olgy Hepnarové. V roce 1973 najela vypůjčeným náklaďákem na tramvajovou zastávku na Strossmayerově náměstí. Chtěla přejet a zabít co nejvíce lidí. Při jejím brutálním nečekaném útoku zemřelo celkem 8 lidí a další utrpěli těžká zranění.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Brutální vraždu čtyř dětí popsal u soudu znalec. S matkou to ani nepohnulo

 

Hepnarová se k činu přiznala, dokonce soudu potvrdila i to, že svůj čin plánovala. Po necelém roce ji soud odsoudil k trestu smrti. Olga Hepnarová je známá jako poslední popravená žena v Československu.

 

Marie Fikáčková

 

V roce 1955 otřásla společností smrt dvou novorozenců v sušické nemocnici. Službu tehdy v noci měla sestřička Marie Fikáčková. Pitva prokázala, že miminkám někdo ublížil úmyslně. Pro Marii si policie přišla o čtyři dny později. Čtyřiadvacetiletá žena přiznala, že oběma dětem promáčkla hlavičku, protože ji rozčiloval jejich pláč. Byla odsouzena k trestu smrti.

 

Miroslava Kukačková

 

Miroslavu Kukačkovou odsoudil německý soud na doživotí za to, že si najala vrahy na svého německého manžela Ottu Kukačku. Domluvila se s svým synem Karlem a nájemným vrahům zaplatili 36 tisíc korun. Ottu Kukačku zabili 4. ledna 1997. Vražda se stala jen čtyři měsíce po svatbě. Kukačková zemřela za mřížemi v roce 2008.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zabil 16 lidí a dostal DOŽIVOTÍ

 

Kajínek, Černý, Roubal

 

Mezi další známé doživotní tresty patří takzvané orlické vraždy z let 1991 až 1993, za které byl do vězení v roce 1997 poslán Ludvík Černý.

 

Zřejmě nejznámějším doživotním vězněm je Jiří Kajínek, kterého do vězení poslal plzeňský krajský soud v roce 1998 za vraždu podnikatele Štefana Jandy a jeho osobního strážce Juliána Pokoše.

 

Podívejte se na poslední reportáž o kauze Jiřího Kajínka:

 

 

Od května 1999 je doživotním vězněm i Ivan Roubal, kterému byla prokázána vražda šestašedesátiletého muže a dvou majitelů autopůjčovny v Praze 2 v ulici Pod Zvonařkou.

 

Jaroslava Fabiánová - foto1
Zdroj: TV Nova Jaroslava Fabiánová zabila čtyři muže - ilustrační foto

 

Sedm vražd pacientů havlíčkobrodské nemocnice a dalších deset pokusů má na svědomí takzvaný heparinový vrah Petr Zelenka, kterého v únoru 2008 poslal Krajský soud v Hradci Králové do vězení do konce života.

tn.cz / mediafax / hru