Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.9. 2013 21:11
soud rozhodne

"Pomoc, pomoc!" křičela exministryně Jurásková, když ji unesl manžel. Chtěl ji zabít? AUDIO

Zdroj: TV Nova

Manžel bývalé ministryně zdravotnictví Dany Juráskové dnes opět stanul před Krajským soudem v Plzni. Podle obžaloby chtěl svou ženu kvůli tomu, že od něj odešla, letos na jaře zabít. Dnes u soudu vypovídal právě Vlastimil Jurásek.

U soudu byl pouze Jurásek se svým advokátem. Jeho manželka ani děti dnes nedorazily. V autě, kde se měl Jurásek pokusit svou ženu zabít, měl po celou dobu jízdy zapnutý diktafon. A právě část záznamu z něj se dnes u soudu pouštěla.

 

Obviněný své ženě vyčítal, že o jejich vztah nepečovala. Dále ji obviňuje například z toho, že má milence. Už v minulosti měla totiž dva mimomanželské vztahy. Dnes u soudu tvrdil, že si chtěl s manželkou jen popovídat a zabít ji prý nechtěl.

 

Poslechněte si nahraný záznam rozhovoru mezi Vlastimilem Juráskem a jeho manželkou Danou, když se jí pokusil unést v autě:
 

 

Včera u soudu byla právě Dana Jurásková, která proti svému manželovi odmítla vypovídat. "Vzhledem k tomu, že Vlastimil Jurásek je stále můj manžel, otec mých dětí, nebudu vypovídat," řekla pouze Jurásková u soudu.

Muž ji podle obžaloby letos na jaře napadl. Po dlouhodobě problémovém vztahu totiž odešla z domova a už se nechtěla vrátit. Manželku na začátku dubna podle žalobce naložil v Praze dozadu do osobního auta a dveře zajistil dětskou pojistku. Mířil na Rokycansko, kde má rodina chalupu. Ve Vejvanově na Rokycansku se pak ženě podařilo z auta utéci. Manžel ji ale dohonil, bil jí a táhl jí zpět do vozu, uvádí se ve spisu. Jeho další počínání přerušili náhodní chodci, kteří reagovali na ženino volání o pomoc.

 

Juráskovi, který je stíhán na svobodě, hrozí až dvacetileté vězení.

 

ČTĚTE TAKÉ:

MAPA ZLOČINU: Kde v Česku vládne zákon džungle? Podívejte se!

Ochránce Džambulky Macura se pouští do Kramného: Je to tyran!

Miranda Kerr v ohrožení života. Chce ji zabít schizofrenik!

Pavlína Kosová tn.cz / ČTK / hru