Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 27. 5. 2014
sledovaný soud

Chtěl upálit sebe i přítelkyni. Než stačil škrtnout, omdlel z výparů benzínu

Zdroj: TV Nova

Strašným způsobem se chtěl pomstít za rozchod své přítelkyni muž ze Sokolovska. Sebe i jí polil v autě benzínem a chtěl oba podpálit. Z výparů ale omdlel a teď stojí před soudem. Hájí se, že byl jen sexuálním otrokem.

Případem obzvlášť brutálního pokusu o vraždu se dnes začal zabývat krajský soud v Plzni. Na lavici obžalovaných usedl Miroslav Tomeš z Rotavy na Sokolovsku, kterému hrozí až 20 let vězení nebo dokonce výjimečný trest.
 

Pokusu o vraždu 14. října loňského roku předcházel rozchod Miroslava Tomeše (50) s jeho o čtyřiadvacet let mladší přítelkyní (36). Tomeš se s ukončením vztahu nedokázal smířit. Proto si v polovině října čekal před domem své přítelkyně.
 

Když šla venčit psa, přepadl ji a vtáhl do auta. Na křik ženy ale reagoval policista v civilu, který šel náhodou kolem. Násilníka sice připravil o pistoli, kterou vytáhl, ale muži se přesto podařilo naskočit do auta a odjet.
 

 

Se svou bývalou přítelkyní zastavil v lese. Tam jí řekl, že je to konec, vytáhl pouta a těmi ženu připoutal k volantu. Potom vytáhl kanystr a jak ji, tak i sebe benzínem polil a začal vyhrožovat, že je oba upálí. U soudu ale dnes tvrdil, že chtěl upálit jen sebe. " Chtěl jsem, aby Jana byla svědkem toho, jak shořím, aby si pamatovala, co dělá s chlapama. Polil jsem nás benzínem, a pak už si nic nepamatuju," prohlásil. "Byl jsem jen jejím sexuálním otrokem. Prostě mě zneužívala,“ dodal na vysvětlenou.
 

K tomu, aby muž a žena v autě uprostřed lesa uhořeli, nakonec nedošlo jen náhodou. Oba se v uzavřeném autě nadýchali benzinových výparů a omdleli. Dvojici objevili až policisté, které zalarmoval jejich kolega zasahující u únosu ženy.
 

Tomešovi hrozí až výjimečný trest, podle obžaloby totiž jeho bývalá přítelkyně prožívala v autě pocity naprosté bezmoci a nakonec skončila v péči psychiatrů.

tn.cz / gar