Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 18. 11. 2012
nebezpečné panáky

Další dva se přiotrávili methanolem. Nepijte neokolkovaný alkohol!

V Moravskoslezském kraji se přiotrávili methanolem další dva lidé. Žena (48) je v nemocnici ve vážném stavu.

Záchranáři vyrazili na pomoc ženě, které se po požití alkoholu špatně dýchalo, bylo jí špatně od žaludku a hůře viděla. Když přijeli, už s nimi ani nekomunikovala a ztrácela vědomí.


"Příznaky jejího stavu, který byl život ohrožující, svědčily o možnosti intoxikace metylalkoholem. Posádka záchranné služby ženě zajistila žilní vstup, podala kyslík, a připojila postiženou k monitoru srdeční činnosti," doplnil mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Sanita převezla ženu do nemocnice v Havířově.


"Žena byla převezena do nemocnice k hospitalizaci, její stav neumožňuje komunikaci s ní. Vzhledem ke zjištěným okolnostem apelovali policisté také na pětapadesátiletého muže, který měl s ženou požívat alkohol, aby se i on podrobil lékařskému vyšetření," uvedla policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

 


I muž nakonec skončil v nemocnici, u obou se projevila otrava methylalkoholem. Oba pili alkohol z neokolkované lahve. "Vzhledem k aktuální události opakujeme apel na veřejnost, aby nepožívala alkohol neznámého původu, z lahví neopatřených kolky," dodala Holčáková.


Počet intoxikovaných přeživších methylakoholem v kraji se tak zvýšil na 37 osob.
 

tn.cz / mediafax / anš