Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 29. 4. 2011

DALŠÍ ÚTOK NA DÍTĚ! Školák pobodal 12letého chlapce

pobodání
Zdroj: TN.cz

Patnáctiletý školák pobodal podle policie ve čtvrtek odpoledne v Ostravě o tři roky mladšího chlapce. Ten skončil v nemocnici.

Důvodem byla hádka mezi dětmi. Vyvrcholila tím, že starší chlapec vytáhl z kapsy kapesní nůž. ČTK dnes o případu informovala mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková. Podobný případ se stal ve středu v Karviné. Tam pravděpodobně narkoman vážně pobodal desetileté děvče.

 
PSALI JSME:
 
Ostravský případ se stal kolem 13:30. "Podezřelý poškozeného podle dosud zjištěných informací bodl kapesním nožem a způsobil mu zranění, které si pravděpodobně vyžádá dobu léčení delší než sedm dnů. Chlapec byl převezen do nemocnice," řekla mluvčí.
 
Kriminalisté už vyslechli svědky a na místě zajistili i útočnou zbraň. Mladík byl obviněn z ublížení na zdraví a výtržnictví. Dospělému by za to nyní hrozil až pětiletý pobyt ve vězení, mladistvému pak poloviční trest.
 
Pobodání dětí ostravští policisté naposledy řešili loni v listopadu. Šestnáctiletý mladík tehdy postupně v Ostravě-Zábřehu nožem pobodal tři děti ve věku devět, 13 a 14 let. Nejvážněji zranil nejmladšího z chlapců. Utrpěl vícečetná bodná poranění v oblasti krku, ruky, břicha a pánve a byl v ohrožení života. Útočníka policie obvinila z pokusu o vraždu.

 

ČTK