Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 29.7. 2011 21:28

DALŠÍ ZÁŘEZ LOVCŮ LEBEK! Uprchlého vraha našli až v Indonésii!

Zdroj: TV Nova

Čeští kriminalisté vypátrali v Indonésii mezinárodně hledaného Tomáše Tomana, který byl v ČR odsouzen za to, že v roce 2008 utloukl mladíka. Jak v pátek informovala televize Nova, indonéská policie už Tomana zadržela.

Devětadvacetiletý Toman měl za to, že ranami pěstí a kopanci zabil mladíka, strávit 12,5 roku ve vězení. Městský soud v Praze ho v lednu 2010 vyzval, aby dobrovolně nastoupil do vězení.

Podle mluvčí soudu Martiny Lhotákové to ale Toman neudělal. "Soud proto v květnu vydal příkaz k jeho vydání do výkonu trestu," uvedla Lhotáková.

Televize uvedla, že čeští policisté, kteří po odsouzeném začali pátrat, objevili jeho stopy v Austrálii. Soud proto vydal zatykač, i když Česko nemá s Austrálií smlouvu o vydávání zločinců.

Toman navíc z Austrálie odjel do Indonésie. Tam ho ale čeští kriminalisté vypátrali.

PODÍVEJTE SE TAKÉ:

LOVCI LEBEK dopadli vězně! Nevrátil se za mříže. VIDEO ZÁSAHU"Na základě spolupráce mezi českými a indonéskými policisty byl tento muž zatčen a v současné době se nachází v Indonésii ve vazbě," řekl televizi mluvčí policejního prezídia Jaroslav Ibehej.

České ministerstvo spravedlnosti odeslalo 15. července diplomatickou cestou žádost o Tomanovo vydání. Indonéské úřady mu na základě této žádosti prodloužily vazbu.

Tomanovo vydání do ČR ale bude velmi složité, protože podle Novy Česko nemá vydávací smlouvu ani s Indonésií. Podle ministerstva spravedlnosti se tak extradiční proces může protáhnout na více než rok.


NA REPORTÁŽ SE PODÍVEJTE POD TITULKEM ČLÁNKU
 

888.com
Reklama