Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.12. 2009 13:10

Děčínští policisté nalíčili past na známého podvodníka

Zdroj: Daniela Pilařová

Husarský kousek se povedl děčínským policistům. Všechno začalo důvěřivostí třiašedesátileté důchodkyně Jiřiny Krupičkové.

„Odstěhovala se ode mne dcera. Složila jsem se z toho. Byla jsem tady v baráku sama. Přišel za mnou soused, že kdybych s čímkoliv potřebovala pomoci, chodí k němu nějaký Standa a ten pomůže. Na baráku ale i s úřady,“ svěřuje se nešťastná důchodkyně.

 

"Slovo dalo slovo a Standa ke mně začal chodit. Sliboval, že mi zařídí průkaz ZTP, ať nechodím do pečovateláku, že se postará i o dům, vyběhá vše po úřadech a tak dále. Trvalo to asi týden a na různé vymyšlené poplatky ze mě vytáhnul kolem dvaceti tisíc. A já mu je dala, husa hloupá,“ kroutí hlavou paní Krupičková.

 

Policisté vymysleli past

 

"Jednoho krásného dne mi přestaly všechny jeho výmysly sedět. Začala jsem o tom přemýšlet a došla jsem na policii. Tam jsem jim Standu popsala a s policisty jsme vymysleli malou past. Standa ke mně měl ve čtyři hodiny přijít, schovala jsem tedy policisty do vedlejší místnosti a čekali jsme,“ popisuje důchodkyně.

 

"Už jsme tušili, že jde o známého podvodníka, proto jsme se domluvili s paní, že ho pustí dovnitř a bude se chovat jako normálně. Zamkne za ním dveře, aby nám nemohl utéct," vykládá zasahující policista Marek Karala.  "Pak už šlo vše ráz na ráz. Když třiatřicetiletý muž přišel, vylezli jsme z vedlejší místnosti a nasadili mu pouta. Sdělili jsme mu, že je podezřelý z podvodu a že s námi půjde na služebnu. Ani se nebránil, byl překvapený naší akcí,“ dopovídá zbytek příběhu Marek Karala.

 

Muž byl v celostátním pátrání

 

Podle policejní mluvčí se jednalo o 33letého muže z Litoměřicka. "Tam páchal svoje podvody, protože už ale byl známou firmou, přestěhoval se na Děčínsko. Tady stačil napáchat celkovou škodu za šedesát tisíc korun, navíc byl v celostátním pátrání,“ řekla děčínská policejní mluvčí Petra Kubátová.

Daniela Pilařová TN.cz