Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 26.7. 2012 09:44
záchrana z hlubiny

Děda s vnukem uvízli v třímetrové žumpě. Zachránili je hasiči

Záchrana
Zdroj: Mediafax
ilustrační foto

Zřejmě čištění žumpy se málem stalo osudným dvěma mužům. Z třímetrové žumpy je vytáhli v bezvědomí hasiči.

Dědu s vnukem z žumpy zachraňovali ve středu odpoledne hasiči v místní části Třince - v Oldřichovicích. Oba hasiči vytáhli v bezvědomí, jednoho přepravil do nemocnice vrtulník, informoval mluvčí krajských hasičů Petr Faster.

 

V žumpě se podle něj nacházelo asi půl metru močůvky, hloubka žumpy byla téměř tři metry. "Podle svědků děda s vnukem pravděpodobně žumpu čistili a podle zatím neupřesněných okolností do ní spadli," uvedl mluvčí.

 

"Po příjezdu hasičů na místo již jedna osoba byla zafixována lanem za ruku záchranářem, který za pomoci žebříku do žumpy vlezl. Hasiči osobu vytáhli v bezvědomí ven a předali ji do péče posádce záchranářů. Druhou osobu v žumpě hasiči zajistili pomocí hasičského opasku a záchranného lana a také v bezvědomí vytáhli a předali do péče záchranářů," popsal Faster.

 

[IMAGEBOX_965643]Býk se zřítil do žumpy, hasiči ho tahali ven čtyři hodiny
[IMAGEBOX_965643]

 

Podle informací mluvčího záchranářů Lukáše Humpla šestasedmdesátiletý muž chtěl septik vyprázdnit a vlezl do něj. "Když se po delší době neozýval, vlezl za ním další, jednadvacetiletý muž," uvedl.

 

"Mladší z mužů byl v bezvědomí a jeho život byl bezprostředně ohrožen. Zasahující lékař musel připojit pacienta k umělé plicní ventilaci. Vrtulníkem jej transportovali do ostravské fakultní nemocnice. Starší muž jevil známky poruchy vědomí, jeho stav se však po vyproštění postupně zlepšil. Po ošetření jej pozemní posádka přepravila na interní JIP nemocnice Třinec-Sosna," upřesnil Humpl.

tn.cz / mediafax / muf