Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 24. 12. 2013
pomohli jste

DĚKUJEME! Díky VAŠÍ POMOCI mají okradení slepí manželé z Brna krásné vánoce

Zdroj: TV Nova

Den před Štědrým večerem jsme vás informovali o okradném nevidomém páru z Brna. Všechno se ale v dobré obrátilo - díky divákům televize Nova.

Nemusíte věřit na Ježíška, ale dáme vám důkaz, že o Vánocích se zázraky opravdu stávají. A nemají je na svědomí žádné pohádkové bytosti, ale obyčejní lidé. Včera si nevidomí manželé Martin a Soňa mysleli že to budou jejich nejhorší vánoce. "Chtěl jsem nakoupit a všechno pryč, na lince nám řekli, že někdo vybral účet," popsal pan Malecký nepříjemhý okamžik.

 

Po odvysílání reportáže začala zvonit horká linka TV Nova a zvoní až dodnes. Jakoby diváci měli potřebu ukázat, že dobrých lidí je v Česku pořád ještě víc, než zlodějů. Pan Malecký byl celou noc vzhůru a poslouchal, jak mu lidé ze všech koutů republiky nabízejí pomoc.

 

 

A hned ráno na Šťědrý den první dárci místo zdobení vánočního stromku zazvonili na dveře a osobně přinesli nevidomým manželům peníze a dárky. "Máme plno jídla v ledničce, lidé nám nosí peníze, manželce dokonce někdo přinesl naslouchátko," raduje se Martin Malecký.

 

A šťastné Vánoce nakonec prožije i vodící pes, který se kvůli zranění páteře včera ani sám nezvedl z pelechu. Hned večer se ozval veterinář, který nabídl první pomoc a Sancha dnes běhá jako štěně.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Z tohoto VIDEA mrazí! Slepá dívenka zpívá hit od Miley Cyrus pomocí Braillova písma a je úžasná!

Hana Maciuchová: Slepá bych si ani kafe nevypila

Josef Svoboda tn.cz / hru